ZABITA SAHAYI BOŞ BIRAKMIYOR!

24.02.2022
78
ZABITA SAHAYI BOŞ BIRAKMIYOR!

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri KDV, fahiş fiyat ve haksız kazanç sağlayanlara karşı sıkı denetimlerine devam ediyor. Zabıta ekipleri tarafından kent genelinde faaliyet gösteren iş yerlerinde, marketlerde ve alışveriş merkezlerinde ‘6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri’ gereğince denetimler yapıldı.

Zabıta ekiplerinin, KDV denetimleri haricinde perakende satışa arz edilen ürünlerin etiketini veya fiyat tarifesini asmayanlara, eksik gramaj, etiketteki fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığının ve fahiş fiyattan satış yaparak haksız kazanç sağlayan iş yerlerine yönelik denetimleri sürüyor. Yapılan bu denetimlerde tüketiciyi aldatmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik satış yapanlar hakkında ilgili kanun ve yönetmeliğe istinaden yasal işlem yapılmak üzere tespit tutanakları düzenlendi.

Bu kapsamda yapılan denetimlerde, 19 ilçede 224 iş yeri denetlenirken, 32 iş yeri hakkında tespit tutanağı düzenlenerek, tutanaklar yasal işlem yapılmak üzere Ordu Ticaret İl Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, tüketiciyi aldatmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik denetimlerine aralıksız olarak devam edecek.​

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.