izmir escort

YILIN ANNESİ NURŞEN KARAYANIZ!

Gazeteci Yazar Talip KOCAKOÇ, yerel ve ulusal alanda birçok projede görev almış ve medyada tanınan bir isim olmuştur.

Anneler Günü bugün. Bir iki gün boyunca gazete manşetlerinde, tv ekranlarında ya da sosyal medya sayfalarında “Yılın annesi bu, yılın annesi şu” gibi birçok haber başlığı göreceksiniz. Çoğunun özel bir hikayesi vardır. Kiminin evladı engellidir ancak buna rağmen hayat tutunma vesilesi bir annedir. Kimi anne kendisi engelli olsa da evladı için her engeli bertaraf eder. Sokakta çöp toplayan mı dersin, Pazar yerinden kalan artık meyve sebze toplayan mı dersin… Her annenin bir hikayesi vardır. Parayla da ölçülmez annelerin hikayesi. Zengini de fakiri de annedir anne.

Peki doğuran mıdır Anne?

“Hayır” der geçerim tek kelimeyle.

Annelik doğurmakla olmuyor bu devirde. Yine haber bültenlerinde çok duyuyoruz doğurup cami kenarına bırakan, doğurup hastaneden kaçan, çalı çırpı içine bırakan. Hatta çöplerden bile bebek topladı bizim medyamız çoğu zaman. Demek ki doğurmak yetmiyor. Bakmak, büyütmek ve geleceğini hazırlamak için varını yoğunu vermektir annelik. Zengin de olsan fakir de olsan bu böyledir.

Gönül Zenginliğidir Annelik!

Evladını bağrına basan, onun için gecesini gündüzüne harmanlayan kutsal bir varlıktır anne. Maddiyat değil maneviyatın simgesidir. Gönül zenginliğidir anne. Gönlü zengin annelere hayranımdır her daim. Sadece kendi çocuğu için değil, herkesin evladı için dua edendir, kendi çocuğu olmasa bile nerde bir ihtiyaç sahibi varsa oraya koşandır gönlü zengin anne.

Annelik Ruhu Sadece Bebek Sahibi Olmak mı?

Dün gece sosyal medyada bir canlı yayın takip ettim. Hepiniz tanırsınız. Annesiyle olan samimi ve sevecen tavırlarıyla sosyal medyanın gündeminde önemli yer edinen ve milyonlarca kişinin yakından takip ettiği Bizim Kız’ı bilmeyeniniz yoktur. Bu isimle ün kazanan Nurşen Karayanız’ı yıllardır tanırım. Son dönemde birçoğunuzun “Ne zaman evlenecen Bizim Kız?” sorularına sıklıkla maruz kaldığını biliyorum. Evet henüz evli değil, nasip meselesi bunlar. Şunu da biliyorum ki, yukarıda bahsettiğim gönlü zengin annelerden biri de Nurşen Karayanız’dır.

Yılın Annesini Seçtim!

Ama müsaadenizle Nurşen Karayanız’ı “Yılın Annesi” ilan etmek istiyorum.

En azından benim için öyle. Neden mi? 2016 yılından bu yana tanıdığım Nurşen Karayanız, her daim samimiyetiyle, sıcakkanlılığı ile insanların yüzünde tebessüm olmayı başarmıştır.

Dedim ya!

Tv’ler gazeteler yılın annesini ilan edecek kendince. Benim gönlümden geçen yılın annesi de Nurşen Karayanız. Sebebini şimdi açıklıyorum.

Çoğunuz SMA Tip-1 Hastası Mirza Bebeği tanırsınız. Tedavi olması gereken paranın toparlanması için aylardır sosyal hayatta ve sosyal medyada çeşitli kampanyalar düzenleniyor; ünlü isimlerle birlikte bağış kampanyaları organize ediliyor. Ne güzel değil mi? Daha öncesinde Ordulu Demir Ali Bebek vardı. O da bu şekilde SMA hastasıydı. Annesi Ezgi Hanım da yılın annesi olarak nitelendirilebilecek isimlerden biri. Ne emekler verdi oğlunun yaşaması için. Ve nihayet o kampanyalar karşılığını buldu ve Demir Ali Bebek Amerika’daki tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

Şimdi sıra Mirza Bebek’te. Haydi Ordu, haydi Türkiye. Bu evladımıza da sahip çıkalım. Evladımıza…

İşte dün akşam sosyal medyadaki yayında Nurşen Karayanız’ın adeta “Evladım” dercesine Mirza Bebek için takipçilerinden yardım talep etmesi harika bir olaydı. Abisi Yüksel Karayanız ile birlikte kamera önüne geçti ve Mirza Bebeğin ailesini de yayına alarak Türkiye’yi geç dünyanın dört bir yanından bağış topladı. Zaman zaman duygulandığı anlar oldu. Orada Demir Ali’nin annesi Ezgi’nin ağlayışları, yakarışları aklıma geldi. Oğlu için vakit kalmadığını söylerken gözlerinden dökülen yaşlar ne kutsaldı Ezgi’nin. Allah razı olsun milletimizden o yaşları tebessüme çevirdiler. Şimdi de o duyguyu Nurşen de hissettim yayında. Ezgi’nin ağlamaları vardı onda içten içe. Ve yapılan yayında ciddi bir miktar paranın bir araya geldiğini görünce “Ben yılın annesini seçtim” dedim kendi kendime.

İşte! Sosyal medya hesaplarında milyonları bulan takipçileriyle birlikte bu kampanyaya imza atan Bizim Kız’ı yılın annesi ilan ediyorum. Anne değil evet! Ama anneliği öyle bir hissetti ki gönülden yaşadı. Helal olsun Bizim Kız sana!

Bu ve bunun gibi kampanyalar, şuan Mirza’nın yatağının başında bekleyen o kutsal kadın, annesi için de harika bir tebessüm olacaktır. Buna inanıyorum. Ezgi, Aslı, Nurşen gibileri oldukça bu memleket iyilikten ayrılmayacaktır.

Yayın sonrası içimden geldiğince yazdım. Geri dönüp okumadım bile. Geri dönersem o anki hissiyatımdan çıkmış olacaktır yazı. Hatam olduysa affola…

İyisi kötüsü, zengini fakiri olmaz annenin. Onlar bu dünyayı güzelleştirir. Annelerimizin günü kutlu olsun.

Talip KOCAKOÇ – 09.05.2021

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.