YILDIZ YILDIZ’IN İLK İMZA GÜNÜ

Yıldız Altaş Yıldız’ın ilk kitabı “Sophia’nın Gözyaşları” kitabının imza günü, yüksek katılımla yapıldı.

27.06.2021
282
YILDIZ YILDIZ’IN İLK İMZA GÜNÜ

26 Haziran Cumartesi Günü, OBKT’de yapılan etkinlikle imza günü yapılan,  Sophia’nın Gözyaşları kitabında

“Ordu’da yaşayan Rum bir ailenin  kızı olan Sophia’nın 1923 Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi’nde 2 çocuğunu Yunanistan’a gönderip , sonradan sınır kapılarının kapanmasıyla kendisinin gidemeyip Türkiye’de kalması çocuklarından uzakta, hasretle Ordu’da yaşaması” anlatılıyordu.

“ÇOK MUTLUYUM”

İlk kitabı “Sophia’nın Gözyaşlarını” yazan Yıldız Altaş Yıldız imza günü ile ilgili şöyle konuştu.

“Ailemde ve bende çok yer edinen Sophia’nın hikayesini yazabilmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün beni yalnız bırakmayan ailem, tüm dostlarım ve kıymetli katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim. “

“GELİRİN TAMAMI İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA”

Daha önce bu konularda destekleriyle de bilinen Yıldız Altaş Yıldız’ın, kitabın tüm gelirlerini yine ihtiyaç sahibi öğrencilere aktarılacağını dile getirdi.

Biz de, “Sophia’nın Gözyaşları” kitabı ile ilk kitabını yazan ve Ordu tarihi için de çok önemli olan Türk-Rum mübadelesini de anlatmış olmasıyla, bu kitap için kendisini tebrik eder, başarılarının devamının da gelmesini dileriz.

İmza gününe Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören,  Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, AKP Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş, CHP İl başkanı Atilla Şahin, İlçe Başkanı Yelda Dalak, Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Ticaret Odası başkanı Servet Şahin ve Ordu’nun tanınan simaları katıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.