Yeni Sevimli Oyun Arkadaşlarımız

17.01.2022
184
Yeni Sevimli Oyun Arkadaşlarımız

Altınordu Belediyesi’nin başlattığı, “Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında aşı ve bakımları yapılan sevimli patiler, talepte bulunan okullara verilmeye devam ediliyor.
Özellikle çocukların hayvan sevgisi ve şefkati ile yetişmesi için okullarla iş birliği yapılıyor. Okulların bahçelerinde oluşturulan yaşam alanlarına yerleştirilen sevimli dostlar, öğrencilerden büyük ilgi görüyor. Altınordu Mehmet Akif İnan ilk ve ortaokulu da projeye dahil olarak iki can dostu sahiplendi. Okula ekipler tarafından kulübe Çit iki adet yavru köpek ve mama desteğinde bulunuldu. Okulun sahiplendiği iki can dost en çok öğrencileri sevindirdi.
Okul Müdürü Harun Uysal “Öğrencilerimizin hayvan sevgisinden kaynaklanan bir ihtiyaç hasıl oldu. Bizde hem okul olarak bir hayvan sahiplenelim hem de çocuklarımızın bu makul ihtiyacına cevap verelim düşüncesiyle Altınordu Belediyemize müracaatta bulunduk. Bu vesile ile talebimizi yerine getiren Sayın Başkanımız Aşkın Tören’e çok teşekkür ediyorum. Talebimiz karşılandı bundan biz mutlu olduk, çocuklarımız mutlu oldu. Kurum olarak iki can dostumuz oldu” şeklinde konuştu.
Öğrenciler ise Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ileterek can dostlara en iyi şekilde bakacaklarının sözünü verdiler.
 
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.