YAZ AKŞAMLARI SPOR ETKİNLİKLERİ İLGİ GÖRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3×3 Sokak Basketbol Turnuvası 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanıyor. Birçok ilden sporcu ve basketbol severin katılımı ile düzenlenen turnuva yaz akşamlarına renk katıyor.

07.08.2021
244
YAZ AKŞAMLARI SPOR ETKİNLİKLERİ İLGİ GÖRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen 3×3 Sokak Basketbol Turnuvası 63 Takımın katılımı ile devam ediyor. Altınordu ilçesinde bulunan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla yenilenen Tayfun Gürsoy Parkı’nda düzenlenen turnuva bir birinden çekişmeli maçlara sahne oluyor.

BİRÇOK İLDEN SPORCU KATILIYOR

Ordu’nun yanı sıra Samsun, Bayburt, Rize, Trabzon, Giresun ve Mersin illerinden gelen basketbol tutkunlarının yer aldığı turnuvada Büyükler, Genç Erkekler, Genç Kızlar, Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere toplamda beş kategoride müsabakalar yapılıyor.

BASKETBOL SEVERLERLERİN İLGİSİ YOĞUN

Turnuva hem basketbol oynayan hem de müsabakaları takip eden vatandaşlara farklı bir etkinlik imkânı sunuyor. Müsabakalara katılan sporcular ve maçları takip eden vatandaşlar turnuvanın farklı bir etkinlik oluşturduğunu belirterek yaz akşamlarının renklediğini vurguladılar.

İL DIŞINDAN GELENLER ORDU’YA HAYRAN KALIYOR

İl dışından gelen sporcu, antrenör ve seyirciler ise Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğin kusursuz olduğunu aktardılar. Yapılan basketbol sahalarını çok beğendiklerini ve Ordu’ya hayran kaldıklarını ifade eden katılımcılar organizasyon dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

46 BİN 500 TL ÖDÜL VERİLECEK

Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı turnuva 8 Ağustos Pazar günü Tayfun Gürsoy Parkı’nda yapılacak final maçı ile sona erecek. Büyükler, Genç Erkek, Genç Kızlar, Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere beş kategoride yarışarak başarı elde eden sporculara turnuva sonunda toplamda 46 bin 500 TL ödül verilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.