Yağmur dalgası geliyor! Meteoroloji son dakika açıkladı! Tarih ve saat belli oldu, İşte il il hava durumu raporu…

04.08.2022
697
Yağmur dalgası geliyor! Meteoroloji son dakika açıkladı! Tarih ve saat belli oldu, İşte il il hava durumu raporu…

Kuvvetli yağmur geliyor. Meteoroloji son dakika açıkladı. Meteoroloji güncel hava durumu raporunu paylaştı. Tatil planı yapanlar için kritik uyarı geldi. Türkiye’de sıcak hava etkisini sürdürmeye devam ederken bazı illerde ise yağışlı hava hakim olacak. Tarih ve saat belli oldu. O illerde yaşayanlar için flaş uyarı yapıldı. İstanbul, Ankara ve İzmir dahil birçok ili kapsıyor. Meteorolojik görünüm haritasına yansıdı. Peki, hangi illerde yağmur var? Bugün ve önümüzdeki günlerde hava durumu nasıl? Hava nasıl olacak? Son dakika hava durumu tahminleri ve il il hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika duyurdu! Yeni hava raporu belli oldu. Birçok ilde kuvveti yağış beklenirken bazı illerde de hava sıcaklığı artacak. İşte il il hava durumu raporu ve detaylar…

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’yı etkisi altına alan aşırı sıcak hava dalgası kıtanın kuzeyi ve doğusuna doğru ilerliyor. Almanya ve Belçika’da yetkilileri halkı, hava sıcaklığının daha da artacağını belirterek dikkatli olmaları yolunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.