Vali Sayın Seddar Yavuz’un Ramazan Ayı Mesajı

05.05.2019
147
Vali Sayın Seddar Yavuz’un Ramazan Ayı Mesajı
Vali Yavuz mesajında,”Gelişiyle ruhlarımızı arındıran rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Ramazan; gönülleri birbirine bağlayan, ruhların açlıkla sükûn bulduğu terbiye ayı, diğer bir manada insanın hasat mevsimidir. Ramazan ayı; insana acizliğini anımsatarak gaflet ve günahtan arındıran, ilahi şefkat ve merhametin üst düzeyde olduğu mübarek bir aydır.  Ramazan ayı; yorulan gönüllerin inşirah bulduğu manevi yükselişin en yoğun olduğu bir mevsimdir.
Peygamber Efendimiz, ‘Kim, faziletine inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır’ buyuruyor. Bu minvalde Ramazan ayının kazanımlarından birisi de hayır ve ibadetin en yoğun olduğu bir ay olmasıdır.  Bu ayda yapılan hayırların ve ibadetlerin ecri, diğer aylara nispeten daha fazladır. Allah’ın rahmeti Ramazan ayında kat kat artar. İnananların iyilik yapmaya olan ilgisi yükselerek artar.
Tuttuğumuz oruçlarla, yaptığımız ibadet, infak ve iftarlarla yoksulların doyurulup gözetildiği, Rehberimiz Kur’an-ı okuyup düşünerek, dua ve niyazlarımızla af ve mağfiretin çokça ihsan edildiği feyz, rahmet ve bereket ayını en iyi şekilde değerlendirerek, Yüce Rabbimizin rızasını kazanmaya muvaffak olalım.
Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin ve âlemi İslam’ın Ramazan ayını tebrik ediyor, Ramazan’ın insanlığa barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olmasını temenni ederek, sağlık ve afiyet içinde Ramazan Bayramına erişmemizi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.