ÜNYE SEBZE VE MEYVE HALİNE KAPATMA KARARI

24.03.2020
206
ÜNYE SEBZE VE MEYVE HALİNE KAPATMA KARARI

Dünyada ve ülkemizde covit 19 salgınlı büyümemesi amacıyla tedbirler artarak devam ediyor.
ESNAF TEDBİR İSTEDİ
Geçen hafta sonu çalışma ve hijyen koşullarını gerekçe göstererek Ordu Büyükşehir belediyesinden bu konuda tedbir talebinde bulunan yaş sebze meyve hali esnaflarının talebine olumlu yanıt geldi.
Ordu Büyükşehir Belediye başkanlığı kaynak geliştirme ve iştirakler dairesi başkanlığı terminaller ve toptancı halleri şube müdürlüğü hal ile ilgili yeni tedbirler aldılar.
HALDE YENİ UYGULAMA
Ordu Büyükşehir Belediyesi tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip corona virüs tedbirleri kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali ve Şubelerinin açılış, kapanış ve faaliyet zamanlarıyla ilgili karar aldı.
Alınan karar neticesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali ve Şubelerinde satış işlemlerinin Ordu ili geneli yoğun dağıtım günleri olan Salı, Perşembe ve Pazar günleri saat 04:00 / 17:00 arasında yapılması, diğer günlerde toptancı hallerinin kapatılarak satış faaliyeti gösterilmemesi ve mesleki sıfat ayırt etmeksizin müşteri kabul edilmemesi kararı alındı.
Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde oldu:
“COVID -19 salgınının ülkemize yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, salgınla mücadele ve salgın etkinliklerinin azalmasına yönelik tedbirler kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali ve Şubelerinde satış işlemlerinin Ordu ili geneli yoğun dağıtım günleri olan Salı, Perşembe ve Pazar günleri saat 04:00 / 17:00 arasında yapılması, diğer günlerde toptancı hallerinin kapatılarak satış faaliyeti gösterilmemesi ve mesleki sıfat ayırt etmeksizin müşteri kabul edilmemesi hususunu olurlarınıza arz ederim.”