http://wannawatches.com/

ÜNYE MHP: “İL OLMA KONUSUNDA GEREKİRSE FİZAN’A GİDERİZ”

Ünye’nin geleceğe yönelik hayallerinden biri olan il olma konusuna MHP Ünye ilçe teşkilatı her daim yeşil ışık yakıyor. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla zaman zaman yan yana gelen MHP Ünye İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, “Gerekirse Fizan’a gideriz” açıklamalarıyla bu konuda yeni bir adım atılmasına işaret etti. Bu işin ucu Ankara’yı gösteriyor.

ÜNYE MHP: “İL OLMA KONUSUNDA GEREKİRSE FİZAN’A GİDERİZ”

Ünye’deki birçok sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle başlatılan “Ünye İl Olsun” kampanyasına toplumun her kesiminden destek gelmeye başladı. 2018 yılında MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından ortaya konulan “2023’te 100 il 1000 ilçe olsun” teklifi ve TÜİK verilerine ek olarak Ünye, geleceğe umutla bakıyor. Şimdilik hükümet kanadının gündeminde olmasa dahi, günü geldiğinde il olmak için Ünye’nin isminin ilk sıralarda olmasını isteyen bölge halkı, konunun ardında durulmasını istiyor.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ve Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Teşkilatı, parti binasında bir araya gelerek il olma konusundaki görüşlerini aktardılar.

Av. Murtaza Alan: “Yolumuz Ankara, Gerekirse Fizan’a Kadar Gideriz”

Başkan Akar’ın da liderlik ettiği kampanya hakkında düşüncelerini dile getiren MHP Ünye İlçe Bakanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, “Gerekirse bu konuda Fizan’a bile gideriz. Yeter ki devlet büyüklerimiz bizim taleplerimizi doğru şekilde yorumlasın. Meseleyi kendilerine tam olarak aktarabilirsek liderimiz Sayın Bahçeli’nin de dediği gibi 2023’te 100 il arasında ismimizi liste başına koyabiliriz. Ünyeli STK’larımızın il olma konusundaki çalışmalarına destek veriyoruz. Buradaki taleplerin iyi niyetli olduğunu görüyoruz. Kimsenin idari yapısını bozmak değil amaç. Bizler er alanda kendini öne çıkarmayı başarmış olan ilçemizin 1800’lü yılların son çeyreğindeki sancakbeyliğini şimdiki süreçte il olma vasfı ile yeniden talep ediyoruz. Yolumuz Ankara, gerekirse Fizan’a bile gidilmeli”

Başkan İrfan Akar: “İttifak Kanadının Desteği Ünye’yi Memnun Edecek”

Konuya ilişkin olarak değerlendirme yapan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan İrfan Akar ise, Cumhur ittifakı ortağı MHP’nin destek tavrından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Bu destek bizi olduğu kadar Ünye’yi, Ünyeliyi de memnun ediyor. Biz sivil toplum kuruluşları olarak çabamızı ortaya koyduk. Siyasi isimlerimizden de destek umarak bu meselenin Ankara’ya ulaşmasını ve doğru anlatılmasını istiyoruz. Ünye MHP teşkilatına bu konuya hassasiyetleri için teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.