ÜNYE İLE AKKUŞ’A KONFORLU BAĞLANTI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in asfalt hamlesi sonrası sorunlar çözüme kavuşuyor. Çalışmalar kapsamında, Ünye ilçesine bağlı dört mahalle üzerinden Akkuş ilçesine uzanan grup yolu asfalt konforuyla buluştu.

15.07.2021
286
ÜNYE İLE AKKUŞ’A KONFORLU BAĞLANTI

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da, asfalt seferberliği sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerce yürütülen çalışmalarda, mahalle ve grup yollarında hummalı bir çalışma yürütülüyor. Bölgenin Türkiye ortalamasının iki katı üstünde yağış alması, coğrafi şartlar ve arazilerin engebeli olması çalışmaları zorlaştırsa da, ekipler 19 ilçede büyük bir özveriyle çalışmalar yapıyor.

12 KİLOMETRELİK YOL ASFALTLA BULUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Ünye ve Akkuş ilçelerini birbirine bağlayan güzergah da ikinci kat asfalta kavuştu. Ünye ilçesine bağlı, Yenikızılcakese, Yeniköy, Dereköy, Ortaköy mahalleleri üzerinden Akkuş ilçesine bağlı Kızılelma Mahallesi’ne uzanan toplam 12 kilometrelik güzergahtaki çalışmalar tamamlandı. Yol standardı yüksek konforlu bir yapıya dönüştü.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Mahalle sakinleri ise yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Asfalt ile birlikte yollarımızdaki konfor arttı. Desteklerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi ifade ediyoruz” dediler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.