TURİZMİN YENİ ADRESİ ASFALTLANIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye ilçesi Asarkaya Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen çalışmalar sonrası buraya ulaşım sağlayan güzergâh sıcak asfaltla buluşturuluyor.

28.08.2021
281
TURİZMİN YENİ ADRESİ ASFALTLANIYOR

Eğlenmek, dinlenmek ve piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği Ünye Asarkaya Kent Ormanı, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla daha konforlu bir hale getiriliyor. Ünye’den 4 kilometre uzaklıkta bulunan ve dokusunda barındırdığı birçok yabani hayvan ve bitki çeşidiyle dikkat çeken Asarkaya Kent Ormanı, yapılan çalışmaların ardından turizmin yeni adresi oluyor.

Büyükşehir Belediyesinin doğaseverlerle bir an önce buluşturmak istediği kent ormanında çalışmalar aralıksız sürüyor. Ekipler, bölgeye ulaşım sağlayan güzergahın daha konforlu bir yapıya kavuşması adına çalışmalar yürütüyor. 4 kilometrelik güzergahta çalışma yapan ekipler yolun genişliğini 10 metreye çıkartarak vatandaşların daha kolay ulaşım sağlaması için sıcak asfalt çalışmasına başladı. Çalışmalar kapsamında ekipler 1.100 metreyi sıcak asfaltla buluşturdu.

“DAHA KONFORLU YAPISIYLA VATANDAŞLARIMIZ İLE BULUŞTURULACAĞIZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Asarkaya Kent Ormanı’nı yakın zaman içerisinde daha konforlu yapısıyla vatandaşlar ile buluşturulacağını söyledi.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Eğlenmek ve dinlenmek isteyen vatandaşlarımızın tercih ettiği Asarkaya Kent Ormanı yakın zamanda daha konforlu bir şekilde vatandaşlarımız ile buluşturulacak. Ekiplerimizin yoğun çalışmalar sürdüğü bu bölgede vatandaşlarımızın daha kolay ulaşım sağlaması adına yol güzergahında yaptığımız genişletme çalışmalarının ardından sıcak asfalt serimine geçtik. Vatandaşlarımızın tercih ettiği bu bölgeyi yaptığımız çalışmalarla daha da değerli hale getireceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde burada başlatılan asfalt çalışmalarının bitirilmesiyle Asarkaya’ya ulaşımı daha da kolaylaştıracağız.

Ayrıca elektrik hatları yenilendi ve içme suyu hatları da bağlandı. Asarkaya Kent Ormanı, turizm cazibesiyle Ordu’nun en ünlü ve önemli turizm alanlarından birisi olacak. İlimize ve ilçemize hayırlı olsun.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.