TURİZME GİDEN YOLDA FİNALE YAKLAŞILDI

Ordu’nun Mesudiye ve Kabadüz ilçelerinin yaylalarını birbirine bağlayacak olan güzergahtaki yol çalışmalarında finale yaklaşılıyor. Asfalttan daha uzun ömürlü olan silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması ile yapılan yolun turizme katkı sağlaması hedefleniyor.

23.07.2021
413
TURİZME GİDEN YOLDA FİNALE YAKLAŞILDI

İÇ ANADOLU’DAN KAYAK MERKEZİ’NE ULAŞIM SAĞLAYACAK EN KISA YOL

Ordu Büyükşehir Belediyesi, turizm alanında başlattığı çalışmalarla şehri geleceğe hazırlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylası ile Mesudiye ilçesi Topçam Mahallesinin yeni yapılan alternatif bir yol ile birleşmesini sağlayacak yoldaki çalışmalarda finale yaklaştı. Yolun tamamlanmasıyla birlikte, İç Anadolu’dan Çambaşı Kayak Merkezi’ne ulaşmak isteyenler için en kısa güzergâh hizmete girmiş olacak.

KARADENİZ-AKDENİZ YOLU’NDAN DİREKT ULAŞIM SAĞLAYACAK

Karadeniz Akdeniz Yolu üzerinden, Çambaşı Yaylası’na direkt ulaşım sağlayacak güzergâh silindirle sıkıştırılmış beton yol ile buluşuyor. Çalışmalar tamamlandığında, halen dik rampalar ve tehlikeli virajlarla ulaşım sağlanan Altınordu-Çambaşı arasındaki yola alternatif bir güzergâh kazandırılmış olacak.

25 KİLOMETRE YOL KONFORLU BİR YAPIYA KAVUŞACAK

25 kilometre uzunluğundaki yolun 5 kilometrelik kısmı daha önce sıcak asfalt ile buluşmuştu. 20 kilometrelik güzergahta silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolun 14 kilometrelik kısmındaki beton yol çalışmalarını tamamladı. Geride kalan 6 kilometrelik mesafenin sezon sonuna tamamlanarak, turizme alternatif bir yol daha kazandırılması hedefleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.