Tepeköy-Şenyurt Bağlantısı Sıcak Asfalta Kavuştu

08.05.2018
113
Tepeköy-Şenyurt Bağlantısı Sıcak Asfalta Kavuştu

Ordu Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar sonucunda, 39 km yolun sıcak asfalt ile buluşturulduğu sakin şehir unvanına sahip Perşembe ilçesinde, önemli grup yollarından Perşembe-Tepeköy-Şenyurt bağlantısındaki sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı.
6 km’lik yolun altyapı ve üstyapısı ile güçlendirilerek evladiyelik hâle getirildiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “2018 yılında ilçemizde 19 km daha asfalt çalışması yapacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında yollarıyla modern ve sunduğumuz yatırımlarla daha yaşanılabilir bir Perşembe inşa etmiş olacağız” dedi.

“Uzun Ömürlü, Evladiyelik Bir Yol Oldu”

İlçenin önemli güzergâhlarından biri olan 6 km’lik yolun altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla güçlendirildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Perşembe-Tepeköy-Şenyurt bağlantı yolumuzda 12 bin 235 m3 taş duvar ile yağmur sularının zarar vermemesi için 1424 m boru kullanıldı ve 18 metre menfez imalatı yapıldı. Her çalışmamızda olduğu gibi yol yatırımlarımızın uzun ömürlü ve evladiyelik olması için asfaltı dökerek çalışmamızı tamamlamıyor, sanat yapısı imalatı ve altyapıyla yolumuzu sağlamlaştırıyoruz” diye konuştu.

“Yatırımlarımız Devam Edecek”

İlçeye yatırımların mevsim şartları el verdiği ölçüde sürdürüleceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “2018 yılında ilçemize 19 km sıcak asfalt, 31 km sathi asfalt ve 11 km de beton yol çalışması yapacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında sakin şehir unvanına sahip Perşembe ilçemiz doğal güzelliğini yatırımlarla taçlandırarak turizmde hak ettiği yere kavuşacak” şeklinde konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.