TALİP KOCAKOÇ: SOSYAL MEDYA KİŞİSEL MARKAYI ÖNE ÇIKARDI!

Gazeteci ve dijital medya alanındaki başarılı çalışmalarıyla tanınan Talip Kocakoç, sosyal medyanın kişisel markaları gündeme getirdiğini belirterek bireysel bakışın kurumsala giden yönüne dikkat çekti.

28.08.2021
430
TALİP KOCAKOÇ: SOSYAL MEDYA KİŞİSEL MARKAYI ÖNE ÇIKARDI!

Büyük markaların isim olarak her daim varlığını koruyacağını ancak yeni dünya düzeninde gelişen medya taktiklerinin de bireysel çalışmaları marka haline getirdiğini söyleyen Kocakoç, yakın zamanda insanların isimlerinin de bir marka olarak anılacağına dikkat çekti.

BİREYSEL MARKALAR ÇOK YAKIN!

Gazeteci Talip Kocakoç, daha öncesinde markalama faaliyetlerinin evrak takibi vb. gibi süreçlerden geçerek ortaya konulduğunu ve günümüzde bu işin sosyal medya profilleriyle daha etkin kılındığını ifade etti. Kocakoç, markaların artık ad soyad gibi kişisel bir kavram haline geldiğine de dikkat çekti. Gazeteci meslektaşlarına demeç veren Talip Kocakoç, açıklamasında şu detaylara yer verdi:

“Günümüzde sosyal medya denilen iletişim araçları insanların kendilerini öne çıkarma yarışması haline gelmiş bir kavram. Bu kavramda özellikle özel sektör çalışanları, dijital içerik üreticileri ve tanınmış kişi ünvanını edinen kişiler için çok önemli. Çünkü bu kişilerin isimleri, tanınmışlıkları bir değer kazanmış ve takipçiler tarafından sıklıkla aranmaktadır. Takipçileri organik, profili sağlam, sosyal medya yönetimi iyi olan kişiler günümüzün birer marka değeridir. Şimdilerde başlayan sosyal medya akımları ve birbirinden görerek yarışma moduna girmeleri geçmişte kurulan büyük firmaların hayatta kalabilme stratejileriyle eşdeğerdir. Bu yarışmalarda iyi olan kazanacak ve kişisel markasını ayakta tutacak. Bu vesileyle kalıplaşmış marka stillerinden çok ad soyad şeklindeki marka isimlerini gelecek süreçte daha çok göreceğiz.

KİŞİSEL MARKA NE DEMEK?

Kişisel markaların şahsi yetenekler, toplum içindeki konum ve çevresinden gelen bakışlar ile başarılı başarısız yanların bütünleşmesiyle ortaya çıktığını belirten sosyal medya danışmanı Talip Kocakoç, şöyle dedi:

“Bir mahalle düşünün ve burada yaşayan herhangi biri hakkındaki yorumlar bütününü ele alın. İyi-kötü, güzel-çirkin, başarılı ya da başarısız yanlarını ortaya koyun ve bu insana bir puan değeri verin. Bunu birkaç insan için daha yapın ve en iyi puanlamaları sıralayın. En iyi ilk 5 kişiyi kafanızda bir marka olarak tanımlayın. Sosyal medya da insanları birer marka yaptı ve “İyi olan kazansın” dedi. Evet! İyi olan kazansın…”

Birçok ünlü sosyal medya kullanıcısı ile işbirliği yapan Talip Kocakoç’un yakın zamanda kendisinin de kişisel bir marka olarak öne çıkması bekleniyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.