ŞEHİT TEMEL ŞİMŞİR GEMİSİ HAREKETLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’yu denizle bütünleştirmek amacı ile kentte kazandırdığı Şehit Temel Şimşir Gemisi yeni sezonda turlara başladı.

01.07.2021
193
ŞEHİT TEMEL ŞİMŞİR GEMİSİ HAREKETLENDİ

Denizle birleştiği günden bu yana vatandaşların ilgi odağı olan Şehit Temel Şimşir Gemisi yaz sezonuyla birlikte tekrar hareketleniyor. Gerekli bakım ve onarımdan geçerek vatandaşların hizmetine hazır hale getirilen gemi, Altınordu ilçesinde 1 Temmuz 2021 itibari ile düzenlenecek turlarla misafirlerini ağırlayacak.

İLK TURLAR ALTINORDU’DA BAŞLIYOR

Altınordu sahili boyunca gezinti yapacak olan Şehit Temel Şimşir Gemisi 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 16.00’da birinci, 18.00’de ise ikinci turunu düzenleyecek. Hafta içi turları da yine bu saatlerde gerçekleştirilecek. Hafta sonu saatleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın zamanda açıklanacak.

FİYAT TARİFESİ BELİRLENDİ

Gemiyle Ordu’yu denizden seyretmek isteyenler için ücret tarifesi de belirlendi. Buna göre sivil vatandaşlar 15 TL, öğrenci 10 TL, şehit yakınları ve gaziler 10 TL iken 0-6 yaş grupları ücretsiz hizmetten yaralanabilecek.

BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİRİLDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için bakım ve onarım yapılan gemide ana ve yardımcı makinaların tümü elden geçirilerek değişmesi gereken tüm parçalar değiştirildi. Gerekli görülen tüm elektrik ile ilgili bakımlar ve onarımlar yapıldı. Gemi güvertesinde ve bordasında rasba ve boya işleri yapılırken gözle görüle bilinen eskimiş yerler değiştirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.