Recep Kara’dan Çifte Şampiyonluk

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sporcusu ve Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, Düzce’de düzenlenen Cumayeri Yağlı Güreşleri’nde ve Samsun’da gerçekleştirilen 626. Geyikkoşan Güreşleri’nde tüm rakiplerini yenerek başpehlivan oldu.

07.05.2018
189
Recep Kara’dan Çifte Şampiyonluk

Spor konusunda oluşturulan sağlam altyapının beraberinde başarıyı da getirdiğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Büyükşehir olarak, ilimizde farklı spor dallarının yaygınlaşması ve elde edilen başarıların çoğalması için yaptığımız yatırımlar ve oluşturduğumuz sağlam altyapı, başarıyı da beraberinde getiriyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanımız ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Sporcumuz Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, Düzce’de ve Samsun’da düzenlenen iki ayrı güreş şampiyonasında başpehlivan oldu. Yine Sporcumuz Serhat Balcı da Düzce’deki yağlı güreşlerde üçüncü olarak Recep Kara ile birlikte kürsüye çıktı. Her iki sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, er meydanında elde ettiği başarılara yenilerini ekledi. Birer gün arayla Düzce’de düzenlenen Cumayeri Yağlı Güreşleri’ne ve Samsun’da yapılan 626. Geyikkoşan Güreşleri’ne katılan Recep Kara rakiplerine meydanı dar etti.

Kara, Kupasını Sağlık Bakanı Demircan’ın Elinden Aldı

Samsun Alaçam Belediyesi tarafından Hıdırellez Şenlikleri kapsamında 626. Geyikkoşan Güreşleri düzenlendi. Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın da izlediği güreşlerde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen güreşçiler kıyasıya mücadele etti. Kıran kırana geçen müsabakalar sonunda Recep Kara ile Salih Erinç finalde karşılaştı. Rakibini güzel bir oyunla yenerek başpehlivanlığı kazanan Recep Kara, başpehlivanlık kupasını Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın elinden aldı.

Kara Başpehlivan, Balcı Da Üçüncü Oldu

Cumayeri Yağlı Güreşleri ise Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcuları için farklı bir başarıya sahne oldu. Tüm rakiplerini birer birer yenen Recep Kara, finalde Süleyman Aykırı ile karşılaştı. Zorlu mücadelenin sonunda Recep Kara rakibini yenerek başpehlivan oldu. Aynı güreşlerde Ordu Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Serhat Balcı da üçüncülüğü elde etti. Kürsüye birlikte çıkan Kara ve Balcı Orduluların gururu oldu.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.