PEDALLAR İLELEBET CUMHURİYET İLELEBET BAĞIMSIZLIK İÇİN ÇEVRİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıldönümü kutlamaları Altınordu’da bu yıl büyük coşku ve çeşitli etkinliklerle yapıldı. Altınordu Belediyesi’nin ev sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bisikletli fener alayı düzenledi.

30.10.2021
266
PEDALLAR İLELEBET CUMHURİYET İLELEBET BAĞIMSIZLIK İÇİN ÇEVRİLDİ

Çok sayıda bisiklet tutkununun katıldığı “Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu” renkli görüntüler oluşturdu. Etkinliğe, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ile çok sayıda bisikletsever katıldı.
Altınordu Belediyesi ücretsiz otopark alanından başlayan etkinlik, ilkadım anıtında sona erdi. Vatandaşların yoğun ilgi ve katılım gösterdiği etkinlik Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşattı.
Belediye tarafından programa katılanlara Türk Bayraklı tişört ve Bayrak hediye edildi. Bisikletler ise Türk bayraklarıyla donatıldı; kırmızı-beyaz ışıklarla da süslenen bisikletler şehri aydınlattı. Marşlar eşliğinde süren bisiklet turuna çevredeki vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi.


Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, kutlama törenlerine katılanlara teşekkür ederek, “Egemenliğimizi, bağımsızlığımızı ve ebedi varlığımızı teminat altına alan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet, Türk milletinin, büyük bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği milli mücadele sonucunda ulaştığı son noktadır. Büyük yokluk ve zorluklar içerisinde verilen milli mücadele sonucunda, bedeli şehitlerimizin kanı ile ödenerek kazanılmış cumhuriyetimizi ve vatan toprağımızı korumak, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı göklerde her daim dalgalandırmak her birimizin görev ve sorumluluğudur. Etkinliğimize katılan bisikletseverlere teşekkür ediyorum. Öte yandan yoğun katılımları ve ilgileri nedeniyle hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.


Bu duygularla başta cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum” dedi.

BALONLAR CUMHURİYET İÇİN UÇTU

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında akşam saatlerinde de Türk bayrağı motifli 98 adet balon marşlar eşliğinde İlkadım Anıtı’ndan gökyüzüne bırakıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.