ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN UNUTULMAZ KONSER

13.04.2018
129
ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN UNUTULMAZ KONSER

Oksijen Kültür Sanat Atölyesi Derneği (OKSAD) tarafından düzenlenen Adil Karlıbel Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin katıldığı ‘Çocuk Korosuyla Engelleri Aşıyoruz’ konseri izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Oksijen Kültür Sanat Atölyesi Derneği tarafından hazırlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca desteklenen ‘Çocuk Korosuyla Engelleri Aşıyoruz’ etkinliğinin dördüncüsü düzenlendi. Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Adil Karlıbel Özel Eğitim Okulu öğrencileri konser verdi. OKSAD Başkanı Nurgül Çoluk’un proje koordinatörlüğünü yaptığı etkinliğin koro şefliğini ise Melda Öz yaptı. Hem koro hem de bireysel olarak parçaların seslendirildiği konserde, engelin asla engel olmayacağı vurgusu yapıldı.

“ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNDEKİ MUTLULUK BİZİ ÇOK SEVİNDİRİYOR”

Düzenlenen etkinlik hakkına değerlendirmelerde bulunan OKSAD Başkanı ve Proje Koordinatörü Nurgül Çoluk, anlamlı bir projeyi hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Koro’da yer alan öğrencilerin yaşadığı mutluluğun tarifsiz bir duygu olduğunu aktaran Çoluk, “Başarabilir miyiz diye düşünerek başladığımız projede başarıya ulaşıldığını düşünüyorum. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen etkinlikte ayrıca Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğretmen ve öğrencileri programa enstrümanları ile katılarak büyük bir katkı sağladı. Etkinliğimizin dördüncü yılında salon tıklım tıklım doldu, projeye ilgi yoğun oldu. Öğrencilerimizin aileleri artık bu başarının farkında, birlikten kuvvet doğar diyerek projemizi dördüncü yıla taşımış olmanın mutluluğu var üzerimizde. Koromuzu oluşturan evlatlarımızın bir gülüşü ve mutluluğu bu programın anlamının özetidir. Çok büyük bir özveri ile çocuklarımızı programa hazırlayan Melda Öz hocamız başta olmak emeği geçenlere desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, ÖZEL ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

OKSAD tarafından düzenlenen ‘Çocuk Korosuyla Engelleri Aşıyoruz’  etkinliğinde sahne alan Adil Karlıbel Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile bir araya gelen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, başarılarından dolayı özel öğrencilerin her birini ayrı ayrı tebrik etti. Özel öğrencilerin imkan verildiğinde neler yapabileceklerin gösterdiklerini aktaran Başkan Tekintaş, engelleri ortadan kaldıracak olan her türlü etkinliğe ve projeye desteklerinin devam edeceğini belirtti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.