OSKİ’DEN Yeni Yerleşim Bölgelerine Kanalizasyon Hattı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi’ndeki yeni yerleşim bölgelerine ilave olarak kanalizasyon hattı yapımı için çalışmalara başladı.

26.04.2018
144
OSKİ’DEN Yeni Yerleşim Bölgelerine Kanalizasyon Hattı

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan ile birlikte çalışma yapılan sokaklarda incelemede bulunarak teknik personelden bilgi aldı.
 Şahincili Mahallesi’nde Ek Kanalizasyon Hattı Çalışmaları Başladı
Altınordu ilçesinde son yıllarda en hızlı yapılaşmanın ve nüfus artışının yaşandığı Şahincili Mahallesi’nin altyapıdaki sorunları aşılıyor. Şimdiye kadar kanalizasyon hattı olan hanelerin atıklarının terfi sistemiyle kanalizasyona ulaştırıldığı, kanalizasyon hattı olmayan yerlerde ise fosseptik kuyusu ve motopomp sisteminin kullanıldığı mahallenin ihtiyaçları için kalıcı çözüm üretiliyor. Özellikle 2004 No’lu Sokak ve çevresinde yoğunlaşan yapılaşma sonrasında, hem elektrik maliyetine hem de bölgede kötü kokuların oluşmasına neden olan sorunlu yapının ortadan kaldırılması amacıyla OSKİ ekipleri mahalledeki ek kanalizasyon ihtiyacına yönelik çalışma başlattı.
Ek Kolektör Hattı Yapımına Başlandı
OSKİ ekipleri, uzun yıllar düzenli bir kanalizasyon sistemi olmayan bölgeye ortalama 5 metre derinliğinde ve 500 metre uzunluğunda yeni bir ara kolektör hattı yapıyor. Ara kolektör hattı, 300’lük koruge borularla şehrin ana kolektör hattına bağlanacak. Ayrıca şu an fındık bahçesi olan fakat ileride muhtemel yapılaşma olması düşünülen yerler hesap edilerek 1.160 metre ilave kanalizasyon hattı yapımı planlanacak.
Kaçak Kanalizasyonların Önüne Geçildi
Çalışmalar sona erdiğinde bölgede yıllardır sorun olan Fındık Yatağı Deresi’ne bağlı kaçak kanalizasyon bağlantıları iptal edilecek. Halen terfili sistem ile çalışan kanalizasyon hattı, cazibeli sisteme dönüştürülerek elektrik maliyeti ortadan kalkacak. Ayrıca bölgedeki fosseptik kuyuları ve kaçak kanalizasyon hatları iptal edilerek daha sağlıklı ve temiz bir çevreye kavuşulacak.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.