ORDULU İŞ ADAMI 5 BİN TL. BAĞIŞ YAPMAYA HAZIR OLDUĞUNU BELİRTTİ

28.03.2020
315
ORDULU İŞ ADAMI 5 BİN TL. BAĞIŞ YAPMAYA HAZIR OLDUĞUNU BELİRTTİ

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, Koronavirüs ile mücadele dayanışması kapsanmında 1 aylık maaşı 20 bin lirayı bağışlamaya hazır olduğunu söylmesinden sonra Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’da bir açıklama yaparak maaşını bu kapsamda çalışmalara bağışladığını söylemiş ve şu şekilde açıklama yapmışlardı.
“CEMAL ENGİNYURT”
Sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Evine kapanan,geçim sıkıntısı çeken,kirasını ödeme sorunu yaşayanlara DEVLET SAHİP ÇIKMALI. Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan, BİRLİK,DAYANIŞMA ve YARDIMLAŞMA KAMPANYASI BAŞLATIN.
Olan olmayana vermeli.1 AYLIK MAAŞIMI(20BİN),bağışlamaya hazırım.”
“METİN GÜNDOĞDU”
Milletvekili Gündoğdu, Bu zor günlerde ülkemizdeki yaşlı, kronik hasta ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için bir çok vakıf ve derneğin yardım çalışmalarına başladığını hatırlatarak, kendisinin de İHH’nın başlattığı “Şimdi Dayanışma Vakti” kampanyasına maaşını bağışlayarak bir nebze olsun katkıda bulunduğunu ifade ederek, imkanı olan vatandaşlarımızın da bu gibi sosyal organizasyonlarına destek vermelerinin önemine vurgu yaptı.”
Bu açıklamaların ardından İstanbul’da ikamet eden işadamı Sezer Şenyurt milletvekillerinin başlattığı bu yardımlaşmaya gücü ve imkânı ölçüsünde 5 bin Tl.’de kendisinin bağış yapmaya hazır olduğunu ifade etti.
İşadamı Şezer Şenyurt, yaptığı açıklamada, “Bizler işadamıyız. Şu anda tün Türkiye’de olduğu gibi tüm işletmelerin ve vatandaşlarımızın gördüğü kadar birlerde ekonomik yönden sıkıntı yaşıyoruz. Ama bizler gene sokaktaki veya sadece evinin geçimini sağlayan insanlarımızdan farklı olarak kendimizi idare edebiliriz Korona virüs sebebiyle bu memlekette herkes gücü nispetinde yardımlaşmaya dahil olması lazım. Bu memleketin imkânları varken paylaşıyorsak imkânları kalmadığında da imkânlarımızı paylaşmak ve yardımlaşmamız lazım. Nasıl Kurtuluş savaşımızda herkes gücü nispetinde katkı sağladıysa bu da bir savaştır ve hep birlikte bu savaşı kazanacağız. Sayın milletvekillerimizin duyarlı davranışlarından sonra bizlerde imkanlarımız ölçüsünde bu yardımlaşmaya katkı sağlamamız lazım ve ben şahsım adına bu çalışmaya 5 bin TL.bağış Yapmaya hazırım ve diğer imkanı olanları da yardımlaşmaya davet ediyorum,” dedi.