ORDU İTFAİYESİNDEN GİRESUN AFAD EKİBİNE EĞİTİM

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi (OBİTEM) tarafından Giresun AFAD İl Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibine 40 saatlik “Doğada Arama Kurtarma Eğitimi” programı düzenlendi.

02.06.2021
243
ORDU İTFAİYESİNDEN GİRESUN AFAD EKİBİNE EĞİTİM
  1. SEVİYE DOĞADA ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi (OBİTEM) tarafından 40 saatlik özel bir program dahilinde verilen eğitimde, kurtarma bilgisi ve kurtarma ekibinin özellikleri, kurtarmada kullanılan ekipmanlar ve düğümler, güvenli çalışma esasları; kuyularda, engebeli arazi, dağ ve uçurumlarda arama kurtarma; sedye ile yaralı taşıma teknikleri, yüksekten iniş ve yaralı kurtarma çalışmaları gibi birçok alanda hem teorik hem de pratik olarak uygulamalar gerçekleştirildi.

AFAD YETKİLİLERİ, EĞİTİM SONUNDA KATILIM BELGESİ ALDI

Eğitimlerin sonunda Giresun AFAD İl Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibine, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Doğada Arama Kurtarma Eğitimi Seviye programını tamamlamaları dolayısıyla katılım belgesi verildi.

DAİRE BAŞKANI ÇINKIL: “KOORDİNASYON İÇERİSİNDE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Katılım belgesi takdiminde açıklamalarda bulunan İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, OBİTEM’in her türlü eğitimin verilebileceği altyapı ve imkana sahip olduğunu söyledi.

Çok verimli bir eğitim düzenlendiğinin altını çizen Çınkıl, “Bölgemizde birçok olayda birlikte çalıştığımız Giresun AFAD’a bağlı arama kurtarma ekibinden arkadaşlar ile OBİTEM’de koordinasyon açısından gayet faydalı olan bir eğitim programı gerçekleştirdik. İtfaiye Eğitim Merkezimizde bu ve benzeri eğitim programlarını diğer arama kurtarma ekipleri ile de gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bundan sonraki aşamada yine çevre illerimizin arama kurtarma ekipleri başta olmak üzere ülke genelindeki tüm arama kurtarma ekipleri ile koordineli olarak eğitim ve saha tatbikatlarına devam edeceğiz. İtfaiye Eğitim Merkezimiz bu doğrultuda her türlü eğitim programının düzenlenmesinde tecrübeli eğitmenlere, gerekli altyapıya ve imkanlara sahiptir” dedi.

GİRESUN AFAD’DAN ORDU İTFAİYESİNE TEŞEKKÜR

Giresun AFAD Arama Kurtarma Ekibinden yetkililer ise eğitimin kendileri açısından gayet olumlu ve verimli geçtiğini dile getirerek saha kampı ve 3. seviye eğitimleri için OBİTEM ile eğitimlere devam edeceklerini belirttiler. Gösterilen ilgi alaka ve iş birliğinden dolayı mutlu olduklarını aktaran Giresun AFAD yetkilileri Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

BİRLİKTE ÇALIŞMA KOORDİNASYONU SAĞLANIYOR

Ülke genelinde meydana gelen her türlü doğal afet durumlarında itfaiye, AFAD ve diğer tüm arama kurtarma ekipleri birlikte görev yaptığından koordinasyonun sağlanması açısından verilen eğitimlerin belirli periyotlarda iş birliği içerisinde devam etmesi hedefleniyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.