Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Ödülüne Layık Görüldü

26.07.2018
117
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Ödülüne Layık Görüldü

Altınordu ilçesinde yapımı tamamlanan “Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma ve Cephe İyileştirme Projesi” ile “Köprübaşı Meydan Projesi”ni düzenlenen törenle hizmete açan Ordu Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği bu projelerle birlikte bir de ödül sahibi oldu.

Büyükşehir Belediyeleri Arasında İlk Sırayı Aldı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve 9 Eylül Üniversitesinin destekleriyle Türkiye Yaşayan Şehirler Platformu, ülke genelindeki büyükşehir belediyeleri arasında yapmış olduğu değerlendirmede, Süleyman Felek Caddesi ve Atatürk Bulvarı Cephe İyileştirme Projesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesini “Kent Estetiği Ödülü”ne layık gördü.

Türkiye’nin Sayılı Projelerinden Birine Ev Sahipliği Yaptık

İzmir’de düzenlenen törende Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına ödülü alan Genel Sekreter Bülent Civelek açılış töreninde Başkan Enver Yılmaz’a plaketi taktim etti. Başkan Yılmaz yayalaştırma projelerinin sadece Ordu’da ve Karadeniz Bölgesi’nde değil, Türkiye’de örnek projelerden biri olduğuna dikkat çekerken, “Bu çalışmamızla birlikte şehrimiz, sadece Ordu’muzun değil, bölgemizin hatta Türkiye’nin sayılı projelerinden birine ev sahipliği yapmış oldu. Geçtiğimiz hafta Ordu Büyükşehir Belediyesi Cumhurbaşkanlığının himayesinde Türkiye Yaşayan Şehirler Platformu tarafından yapılan değerlendirmede ‘En Güzel Kentsel Dönüşüm ve Estetik’ ödülüne layık görüldü. Bu ödülü biz sizler adına aldık. Şehrimiz için bu proje çok önemli” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.