Mertcan ERSOY Kimdir? Nereli, Biyografisi!

Mertcan Ersoy, 1994 Ordu doğumlu sanatçı…
Son yıllarda Türkiye’de ilgi duyulan Afro-Trap müzik tarzıyla dikkat çeken Ersoy, hip hop tarzıyla da ilgileniyor.
Sanatıyla ve samimi tavrıyla sosyal medyada yüzbinlerce takipçiye ulaşan Mertcan Ersoy, memleketi Ordu’dan yola çıkarak Türkiye geneli tanınan tanınan bir isim oldu. Genç ve yetenekli sanatçı yerelin yanında ulusal alandaki başarılarıyla da adından söz ettiriyor. İşte genç sanatçının müzikal hayatı ve merak edilenler…

30.06.2021
863
Mertcan ERSOY Kimdir? Nereli, Biyografisi!

Aslen Ordu Yukarıtepe köyünden olan sanatçı eğitimini Ordu Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. Ersoy, Amasya ve Bilecik şehirlerinde vatani görevini yerine getirdikten sonra memleketine dönerek sanat hayatını sürdürdü.

Mertcan Ersoy Müziğe Nasıl Başladı?
Çocukluktan bu yana şarkılar mırıldanarak müziğe başlayan Ersoy, çevresindekilerin desteğiyle bu alanda kendine güven aşıladı. Yapamazsın diyenlere karşı her defasında kendini ispatlayan başarılı isim, bugünlerde Türkiye’nin tanıdığı kişilerden. Çocuk döneminde amatör bir düşünce ile başlayan müzik hevesi şimdilerde profesyonel bir çalışma iler ilerliyor.

Mertcan Ersoy kimlerle, hangi isimlerle çalıştı?
Azap Hg, Taladro, İsmail YK, Aşıl, Tuğçe Kandemir, Haylaz, Elleron Elvis gibi isimlerle sahne alan Mertcan Ersoy, Burak Bulut ile de zaman zaman proje işbirliği yaptı.

Ersoy, 52GangMusic ekibi ve Silvana Müzik Yapım Şirketi ile çalışıyor.

Mertcan Ersoy Şarkıları…
Kehribar, Gecekondu, Bizim Sokaklar, Dayı, Karanlık İzler, Alışamadım gibi müzik eserlerini sanat dünyasına kazandıran Mertcan Ersoy, klipleri tamamını da Ordu’da çekerek adeta kentin kültür elçiliğini üstlendi.

Gazeteci Talip Kocakoç ile söyleşide bulunan Ordulu Genç Sanatçı, müziğe olan sevdasını “Müzik benim yaşantım, birbirimizi tamamladığımızı düşünüyorum. Müzik yarım elma, ben yarım elma” ifadeleriyle dile getirdi.

İşte başarılı sanatçının öne çıkan klipleri…

Mertcan Ersoy Fotoğrafları…

Sanatçı Sayfası için : https://muzikmp3indir.com/sanatci-7930-mertcan-ersoy-mp3-indir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.