Kıranlı,” Kadınlar Toplumumuzun Mimarlarıdır”

07.03.2020
169
Kıranlı,” Kadınlar Toplumumuzun Mimarlarıdır”

Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kıranlı mesajında,” Kadınlar toplumumuzun mimarlarıdır.
Bir toplumun gelişmesi, değişmesi ve aile yapısı tamamen kadınlarımıza bağlıdır.
Ne yaparsak yapalım asla onların hakkını ödeyemeyiz.
Yaşamın her alanında emekleri olan,  çalışan, üreten, eğiten, yetiştiren, kadınlarımız…
Yüreklerinde ki sevgi ve şefkati karşılıksız veren,  ailenin temelini oluşturan, sağlıklı ve ahlaklı nesillerin yetişmesine vesile olan analarımız, bacılarımız.
Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanlığı olarak Kadınlarımızı kutlamakla birlikte esas olan onları anlamaktır diyoruz ve kadın tekniker meslektaşlarımız ile birlikte Tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar günlerini kutluyor, “Dünya üzerinde gördüğümüz her şey siz kadınların eseridir.” Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri ile tüm kadınlara saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Eşleri ve çocukları ile omuz omuza kurtuluş savaşında bağımsızlığımız için mücadele ederek şehit olan kadınlarımızı rahmetle anıyor, tüm şehit analarına sabır diliyor ellerinden öpüyoruz.
Edirne’den Kars’a Türkiye Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanlığı olarak; Hiç kimseyle sürtüşme, küsme ya da kavga içinde olmadan örf ve adetlerimize, milli ve manevi ahlaki değerlerimize bağlı olarak doğruların yanında, yanlışların karşısında duruşumuzla, tüm tekniker meslektaşlarımız ile birlikte toplumun her kesiminden aldığımız takdir ve destek yaptığımız çalışmaların karşılığı en büyük ödülümüz olacaktır.
Teknikerler Derneği Ordu İl Başkanı
Musa KIRANLI