Kilisli Öğrenciler Ordu’ya Geliyor

26.04.2018
195
Kilisli Öğrenciler Ordu’ya Geliyor

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz”  projesi kapsamında, Kilis’ten gelen 74 kişilik öğrenci ve öğretmen grubu, 27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Ordu’da misafir edilecek.

Kardeşlik köprüsünün kurulması, terör örgütlerinin istismarından, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği, “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında havayolu ile Kilis’ten Ordu’ya gelecek olan öğrenciler, ilk olarak Ordu Valiliğini ziyaret edecek.

Ordu Valiliği önünde, Altınordu ilçesinde eğitim-öğretim gören öğrenciler tarafından karşılanacak olan 74 kişilik öğrenci ve öğretmen heyeti, daha sonra Valilik Toplantı Salonunda Vali Seddar Yavuz ile buluşacak. Ordu Valiliği tarafından harılanan tanıtım videosunun gösterileceği ziyaret programında, Kilisli öğrencilerin ziyarete ilişkin soru ve görüşleri alınacak.

 İller arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi amacıyla başlatılan “Biz Anadoluyuz” kapsamında Ordu’ya gelecek olan öğrenciler, 2 gün boyunca Ordu’nun tarihi ve doğal güzelliklerine sahip yerlerini gezecekler. Proje kapsamında, Kilis ilinden Ordu’yu toplamda 600 öğrenci ziyaret etmiş olacak.

Proje kapsamında, Ordulu öğrenciler de Kilis ilini ziyaret ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.