Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturası çıkışına CHP’den açıklama: Bu onun kişisel protestosu

10.02.2022
181
Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturası çıkışına CHP’den açıklama: Bu onun kişisel protestosu

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Tbmm‘de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirme bulundu. Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturaları ile ilgili verdiği mesajla ilgili de açıklamalarda bulundu.

“BU ONUN KİŞİSEL PROTESTOSU”

Kulıçdaroğlu’nun “Zamlar geri alınana kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim” açıklamasına ilişkin Özel, “Faturalara aralık ayı sonu itibarıyla gelen zamların tamamen geri alınması temel talebimizdir. Faturasını ödeyemeyen vatandaşlarımız karanlıkta soğukta kalmakla karşı karşıya. Genel Başkanımız faturalarını ödeyemeyen, ödeme güçlüğü çeken 10 milyonların sesi olmak için o mesajı verdi. Bir kurumsal karar almamıştır, aldırmamıştır. Bu onun kişisel protestosudur. Adalet yürüyüşüne başladığı gibi tek başına başlamıştır. İlerleyen günlerde bizlere bir çağrısı olursa memnuniyetle ve mutabakatla hep birlikte uyacağız” dedi.

ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI TARTIŞMASI

Özel, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığına ilişkin açıklamasının sorulması üzerine, “Mustafa Şentop ‘hukuken sorun yok’ diyor. Hukuken ve anayasal olarak buz gibi bir sorun var; ancak siyaseten bir sorun yok. Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığından korkan yok. Eğer o da bizim adayımızdan korkmuyorsa hodri meydan. Getirsinler seçim kararını oy birliği ile alalım, hep beraber vatandaşın kantarına çıkalım” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.