Kılıçdaroğlu: Bahçeli’yi ciddiye almıyoruz

09.02.2022
270
Kılıçdaroğlu: Bahçeli’yi ciddiye almıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin “Cumhurbaşkanının en az üç dönem seçilebilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışır, bunu da başarırız” çıkışına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, partisinin Bahçeli’yi ciddiye almadığını ifade etti. 

TV5 Kulis Ankara programında, gazeteciler Mustafa Yılmaz ve Sedat Bozkurt’un sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

“Türkiye’de uygulanabilir Anayasa maalesef yok”

“Siz AYM’yi askıya almışsınız, Anayasa’yı uygulamıyorsunuz. Böyle bir kişiyi siyaseten yenmemiz lazım. Sandığı koyacağız, “bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz” diyeceğiz”

Demokrasilerde en büyük hakem millettir. Yarın olmazsa öbür gün bu sandığa getirecek. 

Bahçeli’nin şöyle bir özlemi var. CHP’nin kendisini hedef almasını istiyor. Biz oradan kaçınıyoruz, ciddiye almıyoruz. Bu işine yarayacak anladığım kadarıyla. O da saraydan talimat alıyor. Saray eleştirmediği zaman o eleştiriyor. Bizim için iktidardaki kişinin kararları önemlidir. Aldığı kararlar halkın lehine ise alkışlarız, değilse eleştiririz. Tazminat davaları bizi yıldırmaz. İnandığımız yol var demokrasi, bedel ödenecekse bedel ödemeye hazırız.

Sayın Bahçeli de biliyor ki Anayasa değişmeden Erdoğan bir daha aday olamaz. Değiştirsinler, güçleri yetiyorsa.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.