“Kardeş Şehrin Kardeş Çoçukları”

02.05.2019
359
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
src="https://ordusosyal.com/wp-content/uploads/2021/05/ordu-sosyal-haber.jpg" data-src="" class="lazy" loading="lazy" alt="“Kardeş Şehrin Kardeş Çoçukları”" width="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" height="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" />

Altınordu Belediyesi ‘Kardeş Şehir’ projesi kapsamında Almanya’dan gelen öğrencileri ağırladı.

Altınordu Belediyesi ve Almanya Recklinghausen Belediyesi arasındaki ‘Kardeş Şehir’ protokolü gelişerek büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda Almanya Recklinghausen’da eğitim gören 26 öğrenci, 5 kişilik bir heyet ile birlikte kardeşlik ilişkilerini geliştirmek ve kültürleri tanımak amacıyla Altınordu’ya geldi. Öğrenciler, programlar kapsamında ilk olarak Altınordu Belediyesi’ni ziyaret etti.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AKYURT: “GEÇMİŞTE YAPILAN ÇALIŞMALARIN ÜZERİNE DAHA FAZLA KATKI VERMEK İSTİYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in resmi programları nedeniyle il dışında olması dolayısıyla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Akyurt ve İsa Hitaloğlu tarafından karşılanan öğrenciler daha sonra Altınordu Belediyesi’ni gezdi.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akyurt, yapılan organizasyonları önemsediklerini söyledi. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in güzel dileklerini öğrencilere ileten Başkan Yardımcısı Akyurt, “Gerçekleştirilen organizasyon dolayısıyla emeği geçen herkese belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Bizler yeni bir belediye yönetimiyiz. Bizlerde yeni yönetim olarak bu tür çalışmaları ve ilişkileri uluslararası düzeyde çok önemsiyoruz. Bu kapsamda geçmişte yapılan çalışmaların üzerine daha fazla katkı vermek istiyoruz. Bilgi ve tecrübe paylaşımı ile iki ülke halkının kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda yakınlaşmasını, dostluk bağlarının güçlenmesinin yanı sıra Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören’in her yerde söylediği gibi ‘Vizyonu dünya kenti Altınordu’muzu kardeş şehrimiz başta olmak üzere Avrupa’ya ve dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Resmi programları sebebiyle il dışında olan Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören’in sizlere selamlarını iletiyorum” dedi.

BAŞKAN YARDIMCISI HİTALOĞLU: “KARDEŞ ŞEHRİN KARDEŞ ÇOCUKLARI”

Gerçekleşen organizasyonlara büyük önem verdiklerini aktaran Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu ise karşılıklı ziyaretlere devam edeceklerini belirtti. ‘Kardeş şehrin, kardeş çocukları’ diyerek konuşmasına başlayan Hitaloğlu, “Kardeş şehrin, kardeş çocukları ile hep beraberiz. Bu tür organizasyonlara büyük önem veriyoruz. Göreve yeni başladık, ilerleyen dönemlerde daha güzel programlar ve karşılıklı ziyaretler gerçekleştireceğiz. Dostluğun kardeşliğin, ikili ve çoklu işbirliği alanlarının genişlemesini istiyoruz. Ülkemizi, kadim tarihimizi ve kültürümüzü farklı toplumlara ve medeniyetlere tanıtmak, köprü olmak ve gönül elçisi olmak en büyük gayemizdir. Altınordu’da olduğunuz süreyi çok iyi geçirmenizi diliyor, elimizden gelen her türlü desteği vermek istiyoruz” diye konuştu.

CARMEN GREINE: “KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRMEK İÇİN DAHA DERİN İLİŞKİLER KURACAĞIZ”

Almanya’dan gelen öğrenci kafilesinin başında yer alan ve heyet adına bir konuşma yapan Recklinghausen Belediyesi Uluslararası İlişkiler ve Uyum Dairesi Müdüresi Carmen Greıne, ilerleyen zamanda dostluğun ve kardeşliğin daha pekişmesini istediklerini vurguladı.

Yapılan organizasyonlarda ilk olgunun öğrenci etkileşimi olduğunu ve bu kapsamda Türk öğrencilerinde Almanya’yı ziyaret ettiğinin altını çizen Carmen Greıne, “Misafirperverliğiniz için çok teşekkür ediyorum. Burası gerçekten çok güzel. Belediye Başkanımıza ve Başkan Yardımcılarımızı içtenlikle tebrik ediyoruz. Belediye Başkanımız adına bu süreç içerisinde size güç kuvvet ve başarılar diliyoruz. Güzel ve değerli iki şehrimiz için inşallah ileride dostluk birleşkeliği ve kardeşliği pekiştirmek adına daha derin ilişkiler kurabileceğimize inanıyorum. Dostluklarda olduğu gibi insanların bir arada yaşayabilmeleri içinde birbirlerini iyi tanımaları gerekiyor, bizde onun için buradayız. Klasik birleşmelerde öncelikle öğrenciler bir araya gelirler. Biz onun için öğrencilerimizle buradayız. Ordu’nun gençliği pek çok kez Almanya’ya geldiler ve orayı gezdiler. Öğrenciler olduğu kadar sporcularda Almanya’yı ziyaret etti. Daha önce İstanbul’a geçtik ama Ordu İstanbul’dan daha güzel” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen ziyaret Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Akyurt ve İsa Hitaloğlu’nun öğrencilere ve beraberindeki heyete hediye takdim etmesinin ardından sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.