İsa Maral, İktidar Ünye İl Olsun İstemiyor

18.01.2022
155
İsa Maral, İktidar Ünye İl Olsun İstemiyor

Ünye’nin il olmasına dair başlatılan kampanya dahilinde çalışmalarına devam eden STK’ lar destek amaçlı (17.01.2022 pazartesi) günü bir araya geldi.
STK başkanlarının tek tek söz aldığı ve duydukları heyecanla birlikte Ankara’ya kadar seslerinin gitmesi gerektiğini ve ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylediler.
Partilerin davet edilmediği toplantıyı yakından takip eden Ünye CHP İlçe Başkanı İsa Maral konuyla ilgili Alp Tv mikrofonlarına verdiği özel Ropörtajda,  TUİK’ in 25 ilçenin şehir olabilir açıklamasının ardından Ünye il olsun konusu alevlendi. 30 yıldır Türkiye’de il yapılmadığını, bu doğrultu da devletin doğal olarak hükümetin ilçelerin il yapılmasıyla alakalı bir düşüncesinin olmadığını söyledi.
Ünye’nin il olmasının üzerinde neden bu kadar durulduğunu hala çözemediğini söyleyen Maral, “Ünye’nin il olması doğru, ancak devletin ve hükümetin irade koyması ve onay vermesi durumunda, Türkiye Büyük Millet Meclisinden il olması için kanun çıkması ve Ordu il olurken ön ayak olanların bu işe de ön ayak olmaları gerekir.” ifadelerine yer verdi.
İktidar partisinin hiçbir üyesi, milletvekili, il başkanı ve ilçe başkanı konuyla alakalı olumlu bir tutum içinde olmadığını vurgulayan başkan İsa Maral, böyle bir durumda Ünye’nin il olması çok zor ve çalışmaların netice vermeyeceğini, yine de kendilerinin de Ünye’nin il olmasını istediklerini ve her zaman ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.