“İlküvez’de Terörist Değil, Halk var!”

07.02.2020
300
“İlküvez’de Terörist Değil, Halk var!”

CHP Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, İlküvez’deki olaylarla ilgili Vali Seddar Yavuz’dan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in açıklamalarına da cevap verdi.
“Bu suyu içer misin?”
“Bugüne kadar konuyla ilgili beyanlarımda verdiğim bilgilerden hangisi yanlış ve gerçek dışıdır? İddia sahibi olarak ispat etmeye davet ediyorum” diyen Mustafa Adıgüzel, “Sayın Hilmi Güler’i, İlküvez’le Çaybaşı’ndaki evlere verilen, aşağıda da resmi bulunan, sudan içmeye davet ediyorum” dedi.
“Kim yabancı?”
“Açıklamanızda orada toplanan insanların İlküvezli olmadığını, tanınmayan kişiler olduğu iddia ediyorsunuz. Orada gerek sivil, gerek resmi pek çok emniyet görevlisi var. Ayrıca, karakolda onlarca vatandaş sorgudan geçirildi. Bu tanınmayan yabancı kişilerin isim ve sayılarını açıklamak zorundasınız” diyen Adıgüzel, şunları söyledi;
“İlküvez’de suların kirlendiği iddiamız yalan mı? Bu atık alanına itiraz eden vatandaşların terörist muamelesi ile karakolda sorgudan geçirildiği yalan mı? İlküvez’deki tek akaryakıt istasyonunun tam da bu olaylar esnasında tarafınızca kapatıldığı yalan mı?En yakın bölgedeki diğer akaryakıt istasyonunun sahibinin AKP Çaybaşı İlçe Başkanı olduğu yalan mı?Bu durumun benim tarafımdan açıklanmasının hemen sonrasında 04.02.2020 saat 16.00’da İlküvez’de kapattığınız istasyonun tarafınızdan tekrar açıldığı yalan mı?Alandaki belediye görevlilerine, halktan insanları kendilerine hakaretten şikâyet ettirip, Aileyi ve Kadını Koruma Kanunu kapsamında uzaklaştırma kararı aldırdığınız ve tutuklanmaları için gerekçe oluşturduğunuz, bunu da aşağıdaki belgelerle halka tebliğ ettirdiğiniz yalan mı?Gece 02.00’da yüzlerce Jandarma ile operasyon yapıp insanların coplandığı ve kadınlar dâhil pek çok kişinin yaralandığı yalan mı? Darp edilen kadınları evlerinde ziyaret etmeye var mısınız?
Son olarak partizanlık konusuna gelince… Daha dün, 4 Şubat 2020’de sosyal medya hesabınızda paylaştığınız üzere… AKP Ordu İl Yönetimini, Büyükşehir Belediye Meclisi salonunda güya misafir ederek, yaptığınız istişare toplantınızda bir kamu alanını bir siyasi partinin toplantı mekânı olarak kullanan sizsiniz. Üzülerek ifade ediyorum ki, ortada ve 15 santimetre yukarıda yaşınıza ve konumunuza hürmeten oturduğunuza bakmayın, katılımcıların görüntülerine bakılırsa, o fotoğrafta misafir gibi gözüken sizsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.