İkizce’li İşçi Hala Bulunamadı

08.08.2021
115
İkizce’li İşçi Hala Bulunamadı

5 Ağustos’ta Erzurum’un İspir ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrası meydana sele kapılan tünel işçisi Ordu İkizce Devecikli Mustafa Aksöyek hala bulunamadı.
Evli ve 1 çocuk babası 39 yaşındaki Mustafa Aksöyek’i arama çalışması 5 Ağustos 2021 tarihinden bu yana jandarma, AFAD, itfaiye ekiplerince devam ediyor.
İspir İlçe merkezine 31 kilometre uzaklıktaki Çamlıkaya Mahallesi’nde, 5 Ağustos Perşembe günü saat 18.00’de etkili olan sağanak sonrası sel meydana gelmiş, inşaatı devam eden HES tünelini su basmıştı.
400 metre uzunluğundaki tünelde bulunan inşaat 39 yaşındaki işçisi Mustafa Aksöyek ise sulara kapılarak kaybolmuştu.
Olay sonrası bölgeye giden Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, itfaiye, UMKE ve sağlık ekipleri ise, Aksöyek’i arama çalışmalarına başlamıştı.
Tünelde Biriken Su Ve Çamur Balçık Boşaltılıyor
2 gündür HES tüneline girerek çalışmalarını sürdüren ekipler 400 metre uzunluğundaki tünelin 150 metrelik bölümündeki suyu boşaltarak kayıp işçiye ulaşmaya çalışıyor. Selle birlikte tünele dolan çamur, balçık ve kayaları temizleyen arama kurtarma ekipleri Aksöyek’in izine henüz ulaşamadı. Ekiplerin tünel ve çevresindeki dere yatağında da arama çalışmalarını sürüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.