İkizce – Terme Arası Betonlaştı

31.12.2021
169
İkizce – Terme Arası Betonlaştı

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı asfalt ve beton yol seferberliği komşu illerin sınırlarına kadar ulaştı. Çalışmalar kapsamında, İkizce ilçesini Samsun’un Terme ilçesine bağlı Sakarlı Mahallesi’ne bağlayan grup yolu betonla buluştu.
Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili Ordu’da, asfalt ve beton yol çalışmaları devam ediyor. Karadeniz’in zorlu coğrafyasında çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mahalle ve grup yollarını standardı yüksek bir yapıya dönüştürüyor.
19 ilçede planlı ve programlı bir çalışma yürüten Büyükşehir ekipleri, hayata geçirdikleri projelerle ilçelerin kaderini değiştiriyor.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde yılların kangren olmuş sorunları bir bir çözüme kavuşurken, vatandaşlara da konforlu bir ulaşımın kapıları aralanıyor.
İkizçe ve Terme Yolu Birbirine Bağlanacak
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmalar kapsamında, İkizce ilçesini Samsun’un Terme ilçesine bağlı Sakarlı Mahallesi’ne bağlayan Kiraztepe, Esentepe grup yolunu betonla buluşturdu.
Halk Betonlaşmaya Nasıl Baktı?
Toplam 2 kilometre uzunluğundaki güzergahtaki beton yol çalışmaları ilçe halkı tarafından sevinçle karşılandı.  Beton yola kavuşacak olan güzergâh, ilçenin nüfus yoğunluğu yüksek olan mahallelerinin yıllar süren yol özlemini sona erdirecek. Yol aynı zamanda İkizce ilçesiyle Samsun’un Terme ilçesi arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin de gelişmesine fayda sağlayacak.
 
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.