İbrahim Kalın’dan, Kıran’a Övgü!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ünyeli hemşehrimiz olan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. CNN Türk ekranlarında katıldığı canlı yayında konuşan Kalın, Ukrayna’daki Türk vatandaşların tahliyeleri ile bizzat ilgilenen Kıran’a teşekkür etti.

03.03.2022
190
İbrahim Kalın’dan, Kıran’a Övgü!

Ukrayna-Rusya gerginliği sürecinde hiçbir Türk vatandaşının yalnız bırakılmadığını vurgulayan Kalın, yapılan haksız eleştiriler hakkında konuştu. Vatandaşların bölgeden güvenli bir şekilde çıkarılması için gayret edildiğini aktaran İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Bakan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sürekli takipte olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın şöyle konuştu:

Şunu ifade edeyim, yer yer konunun politize edildiğini ve Dışişleri Bakanlığımıza da bir takım haksız eleştirilerin yapıldığını görüyorum. Dışişleri Bakanımız Mevlüt bey, Bakan Yardımcımız Yavuz Selim bey gece gündüz neredeyse 24 saat bu konuyu hep takip ediyorlar. Diğer bütün ekiplerimizle… Oradaki Büyükelçimiz Yağmur bey ve diğer bütün ilgili arkadaşlarımız ki başvuru yapan hiçbir vatandaşımızın başvurusu geri çevrilmiyor. Otobüsse otobüs, trense tren, özel araba ise özel araba her türlü imkan zorlanarak oradan vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde çıkması için çalışmalar sürdürülüyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.