Hangi Çöp ?

14.01.2020
204
Ordu Sosyal Gazetesi 2017 yılında Gazeteci Talip Kocakoç tarafından kurulmuştur.

Ünye’nin 35 yıllık çöp sorunu çözüldü haberleri beni çok derinden üzdü. Hakikaten çöp sorunu çözülmüş müydü yoksa biraz gözlerden ırak yere mi taşınmıştı. Ben bir örnekle konuya girmek istiyorum, zamanında büyükşehir eski belediye başkanı Enver Yılmaz sahil köyüne çöp ayrıştırma merkezi yapacağım demişti. Tabi yöre halkı buna büyük tepki göstermişti. Ünye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan şehir için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan kent konseyi Enver Yılmaz ile görüşmüş ve şöyle bir twitter atmışlardı. “Çöp sorununu hallettik” bende hemen bir kısa haber yapıp çöp sorununu halleden kent konseyine çok çok teşekkür ederim demiştim.
Bir süre sonra kent konseyi başkanını arayıp bu iş nasıl oldu bir anlatın dedim; dediler ki Büyükşehir belediye başkanı kent konseyine demiş ki madem burayı istemiyorsunuz bana bir yer gösterin oraya yapalım demiş, bizim kent konseyimiz de yeşilliklerin içine olmasın cevizderenin kenarına yapılsın hem de çöpün suları da cevizdereye akar etrafa da fazla koku yaymaz deyince iş buraya kaymış. Bende bir daha haber yapıp okuyucularımızdan özür dilemiştim. Birde çok büyük iş yapmışlar gibi övünmüşlerdi.
Diyeceğim o ki, biz sadece işin yerini değiştirdik biraz uzağa götürdük o kadar. Hadi şimdi gelelim işin daha da vahim olan kısmına; İlküvez halkı burada eylem yapıyor, siyasiler gelip gidiyor, ancak ne hikmetse ne Çaybaşı belediye başkanı, ne de Büyükşehir belediye başkanı burayla alakalı tek kelime etmiyor. Bunları bu koltuklara getiren sanki bu halk değildi, yani halkı kendi kederleri ile baş başa bıraktılar.
En son buraya Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı sayın Mustafa Destici geldi, vatandaşlarla görüştü ve ben bunu önce büyükşehir belediye başkanı ile daha sonra da cumhurbaşkanımız ile görüşeceğim deyip halkın gönlüne bir nebze olsun su serpmişti. Ancak gelin görün ki çöp alanından ayrılıp Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in yanına gidene kadar işi unuttu sayın Destici. Vatandaşlarda Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den bir haber beklerken oda burada ki halkı iktidarın yaptığı gibi unuttu ve kendi kederleri ile baş başa bıraktı. Madem burada ki sorunu büyükşehir belediyesi ile konuşmayacaktın veya yetkililere bildirmeyecektin bizim yanımıza niye geldin diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Vatandaşın isteği şu kısa ve net; bir yetkili gelip bu işi bize bir izah etsin, buraya planlanan katı atık çöpler ne zaman gelecek veya sizler hala Ordu’nun çöpünü buraya mı dökeceksiniz? Vatandaş bunun cevabını yetkili ağızdan duymak istiyor. Ama bu cevap bir an önce verilmeli, çünkü vatandaş orada bu soğukta eylem yapmaya devam ediyor.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.