Dolmuşlar Hastane Önüne Çıksın

20.02.2019
197
Dolmuşlar Hastane Önüne Çıksın

Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi, Ünye Devlet Hastanesi yönüne giden dolmuşların hastane önüne çıkmalarının sağlanması için çalışma başlattıklarını söyledi.
Ünye Devlet Hastanesi yönüne giden dolmuşların hastaneye girmediği için hasta ve hasta yakınlarının mağdur olduğunu ifade eden Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi, “Buradaki tek sorun yaya yürüyüşü. İnsanlarımızın hasta olarak yukarıya tırmanmaları ve aynı zamanda da tekrar polikliniğin kapısında sıra alma ve muayenelerinin süresi dolması için bekledikleri sürenin hastalarımızı ve insanlarımızı mağdur ediyor” dedi.
Dolmuşların hastaları hastane kapısına bırakması konusunda hasta insanların rampa yukarı çıkmakta zorlandıklarını söyleyen  Ünye Kent Konseyi Başkanı Adnan Sobi, “Ünye kent konseyi olarak burada ne üst geçit nede bantlı çıkıt yapılmasının gerek olmadığını, bu yatırımın Ünye’nin farklı yerlerinde değerlendirilebileceğini düşünüyoruz. Çünkü halkımız buradan dolmuşa biniyor. Dolmuş hizmetimiz var. Ayakta veya hasta bir şekilde hastaneye kadar ulaşıyor. Oraya kadar hiçbir sıkıntımız yok ama ana yolda vatandaşı bırakmak zorunda olduğu için dolmuşçularımız bu sefer de vatandaşlarımız kod farkından dolayı rampa yukarı hastaneye ulaşma noktasında 112 adım tırmanmak zorunda kalıyor. Burada eli bastonlu, yaşlı, karnı ağrıyan, gözü, başı ağrıyan insanlarımız var. Burası sonuçta bir hastane. Gerçekten insanların şifa bulmak için gittiği ve devletimizin de temel hizmetlerinden olan sağlık hizmetini verdiği çok kıymetli hayati bir hastanemiz. Buradaki tek sorunun yaya yürüyüşü. İnsanlarımızın hasta olarak yukarıya tırmanmaları ve aynı zamanda da tekrar polikliniğin kapısında sıra alma ve muayenelerinin süresi dolması için bekledikleri sürenin hastalarımızı ve insanlarımızı mağdur etmekte. Bunun da çözümünün dolmuş hattımızın Ünye’den kavaklar istikametinden son durağa giden dolmuşlarımızın hizmet noktasında hiçbir eksiği yok ama hastanenin içine girmediği için hastalarımızın ulaşım ile ilgili sorunu oluşuyor. Bir diğer büyük sorun ise de dönüşte karşılaşıyoruz. Ünye istikametine gidecek olan  ve hastaneye geri gidecek olan hasta veya hasta yakınlarımız yaklaşık 262 adım mevcut uluslararası kara yolunu iki sefer geçmek suretiyle hastanemizden dolmuşa ulaşmak zorunda kalıyor”şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.