Devlet çok büyük desteği başlattı! İş arayanlara 1.650 TL veriliyor: Yıl içinde 3 kez hesaplara yatacak

25.11.2022
50
Devlet çok büyük desteği başlattı! İş arayanlara 1.650 TL veriliyor: Yıl içinde 3 kez hesaplara yatacak

Devlet tarafından senede üç kere ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara destek ödemesi yapılacağı belirtildi ve bu yardımların 1.650 TL’den başlayacağı ifade edildi. Peki, sosyal destek yardımları kimleri kapsıyor, başvuru şartları nelerdir? Detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

50 FARKLI SOSYAL YARDIM

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlar devam ettiği belirtildi ve aileleri kadınları, çocukları, yaşlıları ve işsizleri kapsayan sosyal yardımlar kapsamında birçok kişiye yardım verildiği belirtildi. İhtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmak için devlet tarafından yaklaşık 50 tane sosyal yardım programının yürütüldüğü vurgulandı.

İŞ ARAYANLARA 1650 TL NAKİT DESTEĞİ

Çalışabilecek durumda olup iş görüşmelerine yönlendirilen kişilere bir sene içinde azami üç kere olacak şekilde her ay net asgari ücret tutarının maksimum %10’u kadar yardım yapıldığı belirtilirken bu ücretin 550 TL olduğu ifade edildi.

Tüm bunların yanı sıra doğalgaz desteği verileceği de paylaşıldı. Bu noktada hanelere 900-2.500 TL aralığında yardım yapıldığı belirtildi ve kronik hastası ya da yaşam destek cihazı olan kişilere %5 ek ödeme yapıldığı aktarıldı.

Eşini kaybeden ve maddi olarak kötü durumda olan kadınlara da destek ödemesi yapıldığı ifade edildi. Bununla beraber 1.000 TL verileceği ifade edilerek bu ödemelerin iki ayda bir yapıldığı paylaşıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.