Çöp Eyleminde İlk Tutuklama!

25.03.2020
169
Çöp Eyleminde İlk Tutuklama!

Çaybaşı’nın İlküvez Mahallesi Kepçeli yaylasında bulunan düzenli depolama sahasına çöp döken Büyükşehir Belediyesi çöp araçlarını engellemek üzere nöbet tutan bölge sakinlerinden olan Emine İlik tutuklandı.
İlküvez’de yaşanan çöp sorununa karşı bölge sakinleri tarafından yaklaşık beş aydır devam eden çöp nöbetinde yer alan bölge sakinlerinden Emine İlik tutuklandı. Sabah saatlerinde İlküvez Mahallesi’nden evinden Jandarma tarafından gözaltına alınan Emine İlik, daha sonra Ünye Adliyesi’nde çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Ünye Devlet Hastanesi’ndeki kontrol sonrası Ünye Cezaevi’ne gönderildi.
Adli Kontrol Şartına Uymadı İddiası
Emine İlik’in tutuklanma gerekçesinin adli kontrol şartına uymamak olduğu öğrenildi. Daha önce çöp bölgesinden iki kez gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede çöp nöbet bölgesine yaklaşmamak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakılan İlik’in, bu şartlara uymadığı iddiasıyla tutuklandığı belirtildi. Diğer taraftan ise İlküvez Kepçeli yaylasındaki çöp nöbet yerinin İlik ailesinin kendi mülkleri olduğu, Emine İlik’in çalışmak üzere araziye gittiği, tutuklama kararına bu gerekçeden hareketle itiraz edileceği öğrenildi.