CEYLİN ERBAK AYTEKİN’İN İLK KİTABI OKUYUCU İLE BULUŞTU!

Kurumsal iş hayatını bırakıp hayalindeki yazarlık mesleğine yönelen Ceylin Erbak Aytekin’in ilk kitabı “Zamandan Kaçan Ayrılık”, raflardaki yerini aldı. Ayrılığın 12 farklı yansımasını aktaran Aytekin, okuyucuları her öyküsünde yeni bir duyguyla buluşturuyor.

09.07.2021
506
CEYLİN ERBAK AYTEKİN’İN İLK KİTABI OKUYUCU İLE BULUŞTU!

Ayrılık kavramını farklı duyguları bir araya getirerek okuyucusuna aktaran Ceylin Erbak Aytekin, “Zamandan Kaçan Ayrılık” ile, bu duyguyu bazen bir martının, bazen de köy yaşantısından çıkıp üniversite hayallerini gerçekleştirmek için mücadele veren genç bir kızın gözünden anlatıyor. Yazarın Karakarga Yayınları tarafından yayımlanan bu ilk kitabının ardında uzun bir yazma serüveni ve bir yenilenme hikâyesi bulunuyor.

Uludağ İçecek’te Kıdemli Marka Müdürü olarak çalıştığı kurumsal iş hayatından, kitap yazma hayalini gerçekleştirmek için ayrılan Ceylin Erbak Aytekin, “30 yaş doğum günüm için gittiğim Hindistan’dan döndüğümde, hayallerimi ertelememeye karar verdim. Çok severek görev yaptığım pazarlama dünyasına veda ettim ve önce o güne kadar yazdığım tüm yazılarımı toparladım. Sonra onları geçmişin bana verdiği bir armağan olarak kabul edip, yeni hikâyeler yazmaya başladım. Her öykümde başka bir duygunun peşinden gitsem de öykülerimin tamamı ayrılık kavramında ve hayatın geçiciliğinde buluştu.” sözleriyle yaşadığı kariyer değişikliğini anlatıyor.

Ceylin Erbak Aytekin, Türkiye’nin farklı illerinde geçen durum öyküleri sunduğu kitabında, tek bir duygunun bile her insanda ve ortamda nasıl farklı şekillerde ortaya çıktığını mercek altına alıyor. Bir gencin gözünden aşk acısını, evladını kaybeden bir babanın hayatını nasıl dönüştürdüğünü, bir boşanmanın küçük bir kız çocuğunda yarattığı endişeleri inceleyerek okuyucunun yeni hayatlar tanımasına imkân sağlıyor.

Kahraman bakış açısı anlatımı ile ele alınan kitap, okuyucusuna sadece bir hikâye anlatımı sunmuyor, okuyucuyu öykünün kahramanıyla beraber bir yolculuğa çıkartıyor. Her öyküsüne ünlü düşünürlerin ve yazarların özlü sözlerinden alıntı yaparak başlayan Aytekin, anlatacağı hikâyenin fragmanını okuyucusuna önceden sunmayı ihmal etmiyor.

Anlaşılır, sade dili ve akıcı anlatımıyla “Zamandan Kaçan Ayrılık” geniş bir okuyucu kitlesine hitap ediyor.

Ceylin Erbak Aytekin Kimdir?

Ceylin Erbak Aytekin, 1988 yılında Bursa’da doğdu. İnal Ertekin’de başladığı ilkokulu İsviçre’de bitirdikten sonra, ortaokul ve liseyi İstanbul Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Bir yılı öğrenci değişim programıyla gittiği Vassar College’da geçen lisans eğitimini, Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden ikincilikle mezun olarak bitirdi. İngiltere’de University of Reading’de Gıda Ekonomisi ve Pazarlama yüksek lisansı yaptı. 2010 yılında, Excel İletişim Danışmanlığı’nda Metin Yazarı ve Stratejik Planlama Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Kariyerini Türkiye’nin en büyük yerli içecek firması Uludağ İçecek’te Asistan Marka Müdürü olarak sürdüren Aytekin, stratejik pazarlama, marka yönetimi ve ürün geliştirme konularında uzmanlaştı.

Küçük yaşlardan itibaren yaratıcı yazarlık ve fotoğrafçılığa ilgi duyması sebebiyle, Kıdemli Marka Müdürü olarak çalıştığı kurumsal iş hayatını 2019 yılında bıraktı. Hep hayalini kurduğu gibi kendi kitabı üzerinde çalışmaya başladı. Mayıs 2020’de, seksenli yaşlarındaki bir kadının geriye dönük kısa hayat hikâyesi “Bir Günlük, Bir Hayat” Ek Dergi’de yayımlandı. Ekim 2020’de, pandemi dönemi öykülerine yer verilen ilk kolektif kitabı “Sene: 2020” Edisyon Yayınevi tarafından okuyucularla buluşturuldu. Aralık 2020’de, bir martının gözünden kaleme aldığı yaşlı bir adamın cenaze hikâyesi “Martı Şekip”, Öykü Gazetesi’nde yayımlandı. Haziran 2021’de, “Zamandan Kaçan Ayrılık” isimli öykü kitabı, Karakarga Yayınları tarafından okuyuculara ulaştırıldı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.