Çevremizi Nasıl Korumalıyız?

12.07.2021
101
Çevremizi Nasıl Korumalıyız?

Alp Medya Report TV – Ajansımızın konuğu olan Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Civan İkinci ile yaptığımız röportajda çevrenin önemi ve çevremize nasıl sahip çıkmamız gerektiği hakkında açıklamalarda bulundu.
Çevre Kirliği Nasıl oluşur?
Çevre kirliliğinin en büyük sebebi insanoğludur diyen Civan İkinci ‘’ Çevre bize bir miras değil çocuklarımıza bırakacağımız bir gelecektir. Teknolojinin gelişmesiyle,  zamanın ilerlemesiyle bilinçli bir şekilde tüketiyoruz ve attığımız çöpler bize geri dönecektir’’ ifadelerini kullandı.
Deniz Salyası Nasıl oluşur?
Müsilaj, biyolojik ve kimyasal birçok koşulun bir araya gelmesiyle oluşan, bitkisel canlıların aşırı çoğalması, deniz sıcaklığının yükselmesi ve buna bağlı olarak insanların atıklarıyla oluşan çevre kirliliğidir. İkinci, ‘’ Salya, Karadeniz bölgesinde de görülmeye başladı. Yerel yönetimlerde, bizler de üzerine düşen görevi yapmalıdır. ‘’ dedi.
Sıfır Atık projemiz var
“Sıfır Atık”, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedef olduğu söyleyen İkinci, ‘’ İnsanlarımız farkında ama umursamıyorlar. Çevre bizim için önemli nasıl alışırsak öyle devam ederiz’’ dedi.
 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.