BÜYÜKŞEHİRDEN BÜYÜK DAVET

09.03.2020
191
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
src="https://ordusosyal.com/wp-content/uploads/2021/05/ordu-sosyal-haber.jpg" data-src="" class="lazy" loading="lazy" alt="BÜYÜKŞEHİRDEN BÜYÜK DAVET" width="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" height="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" />

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, belediye bünyesinde kurulan uzman bir ekiple Ordu’yu karış karış tarayarak su şişileme tesisinden aktif karbon üretimine seyir terasından rüzgar enerjisi üretimine kadar 155 proje belirlediklerini belirterek, “Şimdi Ordu iş hayatına sesleniyorum. Gelin projeleri inceleyin, seçin birlikte hayata geçirelim.” dedi.
Ordu’da sıra dışı bir yönetim sergileyeceklerini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “Ben Ordu içinde ya da dışında bulunan Ordulu iş hayatını sadece istişareye değil icraya da davet ediyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun Ordulu girişimcileri icraya davet ediyorum. Birlikte karar alalım. Birlikte yürüyelim ve birlikte uygulayalım. İstişare de çok önemli ancak ben bir basamak daha ileri gitmek istiyorum. Hatta en uca geçmek istiyorum. Birlikte yapalım. Ben Ordu’nun belediyesini yönetmek değil yönlendirmek istiyorum. Yönetimi hep birlikte yapalım. Ordu’yu birlikte yönetelim. Ben Ankara ile ilişkilerimi, İstanbul ile ilişkilerimi, dünya ile olan ilişkilerimi Ordulu iş hayatının hizmetine sunmak istiyorum. Bizim bir telefonla ulaşabileceğimiz yerler var. Tanıdığımız bakanlar var ‘buyurun bakanlığın anahtarı sizin’ diyenler var. Hatta iş hayatının yanına gitmek istedi kişileri Ordu’ya davet edebiliriz. Bu durumdan Ordu için faydalanalım.” diye konuştu.
ORDU BİR İSVİÇRELİNİN ELİNDE OLSAYDI…
Ordu’nun tahminlerin ötesinde zengin bir yer olduğunu ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, “Sadece para pul olarak da değil kaynak olarak da zengin. Ordu çok güzel bir şehir. Suç da yok. Ben Ordu’dan çok memnunum. Bizim kötü insanımız yık bizim kötü yönetimimiz var. Biz Ordu’da kaynaklarımızı yöneteceğiz. Bunun için enerji kaynağımız var, toprak kaynağımız var, insan kaynağımız var. İş dünyası beni ister kardeşi ister ağabeyi istese neyi olarak kabul ederse ben o olacağım. Ben başkanlık yapmıyorum zaten sadece görevimi yapıyorum. Görevimin de dışına çıkıyorum. Kaldırım, asfalt, su bunlar belediyenin farzları. Bunları yapıyoruz zaten. Bizim burada esas yapmak istediğimiz şey ekonomi. Hem sanayi açısından hem ticaret açısından bunu yapmak istiyoruz. Çünkü kaynaklarımız var. Harikulade bir şehir burası. Herkes şu soruyu kendine sormalı. Ordu bir İsviçrelinin elinde olsa burası ne olurdu? Böyle mi bırakırdı yoksa her tarafı dantel dantel işler miydi?” şeklinde konuştu.
GELİN ALLAH’IN İZNİYLE PROJELERİ İSTEYİN
Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak 4 şirket kurduklarını aktaran Güler, “Orduluları üretime davet ettik. Bunların içinde turizm, tarım, teknoloji, enerji şirketleri var. Bunları da kolay hareket kabiliyeti kazanmak için kurduk. Ordu’da 155 nokta belirledik. Bunları belediye içinde dünyayı tanıyan iş yapabilecek kurduğumuz bir ekip ile belirledik. Biz Ordu iş hayatı ile birlikte ticarette satış da imalat da yapmak istiyoruz. Ordu’nun geçmişine baktığınızda aynı zaman da ihracat merkezi olduğu görülüyor. Ancak bugün fındığın en fazlasını biz üretiyoruz fakat ihracatı Trabzon’dan yapıyoruz. Mazeret yok, bahane yok, biz bunları yapacağız. Ben buradayım. Allah Ordu’ya şelale vermiş, yayla vermiş, kanyon vermiş gölet vermiş dağ vermiş. Dağların en güzelini vermiş. Yunanistan’a gidiyorsun sadece bir yerden bakarsan güzel. Ordu’nun her yeri güzel. Ulubey’i güzel, Kabadüz’ü güzel, Aybastı’sı güzel. Hepsi güzel. Biz bunları inceledik yüzlerce yer çıkardık ayıkladık 155 yer belirledik. Bunların içinde kaya mezarları var, kaleler var. Acayip bir şey. Bunları ne yapabiliriz diye düşündük. Bunları ekonomiye katmak istiyoruz. Ben Ordu iş hayatına iş tekliğinde bulunuyorum. Gelin Allah’ın izniyle bu projeleri bizden isteyin. Bizim çocuklarımız büyüdü gelen alın. İş yapın ya da birlikte yapalım.” diye konuştu.
YAPACAĞIZ EDECEĞİZ DEĞİL YAPTIK HAZIR
Bakanlığı döneminde Ordu’ya 30 genel müdürle gelerek Ordu iş hayatıyla bir araya geldiğini, yatırım projelerini anlattığını ifade eden Güler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak Ordu iş hayatı barajları birilerine kaptırdı, doğalgazı birine kaptırdı, elektriği birine kaptırdı, HES’leri birine kaptırdı. ‘İlişkilerinizi ben kuracağım izinlerini ben alacağım’ dedim ama iş hayatı bunları kaptırdı. Bu kez bir daha bu çalışmaları iş dünyasına teklif ediyorum. Biz bu çalışmaları aldık inceledik, olgunlaştırdık yatırama hazır hale getirdik. Gelin bunları yapın ya da beraber yapalım, ya da ortaklıklar kurarak yapın. Sahilde Mıdının Yerini hazırladık, Boztepe’de seyir terasının yerini hazırladık. Akkuş’ta rüzgar enerjisini yerini hazırladık, Çatalpınar’da su tesisinin yerini hazırladık. Pek çok şeyi hazırladık. Çağlanlar, kanyonlar yaylalar, hazır. Yapacağız, geleceğiz, edeceğiz değil hazır. Sözlerimin hepsinin altı dolu. Beni de tanırlar. Ben ifade etiysem Allah hepsini yaptırdı. Hiç mahcup ettirmedi. Ben iş hayatına göğsümü gere gere diyorum ki çalışmalar hazır gelen ekmek yiyin.”
ORDU’DA 1 MİLYAR AVRO PARA VAR
Yatırımların hayata geçirilmesi için Ordulu iş hayatına belli bir süre vereceğini dile getiren Güler, sözlerini şöyle tamamladı:” Ordu iş hayatı bu projeleri yaparsa memnun olacağız ancak yapmazlarsa da bekleyecek halimiz yok. Biz o zaman başka girişimcileri davet edeceğiz. Birlikte yaptık yaptık yapmadık başka girişimci bakacağız. Ben bir kez daha iş hayatına sesleniyorum gelin hazırladığımız projeleri inceleyin, içlerinden içinize sineleri seçin hayata geçirelim. Zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Benim görev süremin bir senesi geçti sayılır. Ordu kabına sığmayacak sıra dışı bir şehir bu sıra dışı şehir sıra dışı yönetim istiyor. Ben Orduda ne kadar para olduğunu biliyorum. Ordu’da 1 milyar avro var. Ordu’da para var. Onun için serveti sermayeye katacağız. ”