Bizim Kız’dan O Yorumlara Cevap: “Ben Mevlana Değilim, Gelmeyin!”

Samimiyeti ve doğallığıyla yediden yetmişe her kesimin ilgiyle takip ettiği, sosyal medyanın sevilen ismi Nurşen Karayanız geçtiğimiz günlerde küçük bir kaza geçirmiş ve ayak parmağında kırık oluşmuştu. İstirahat süresinde olan Bizim Kız, bu konuda sosyal medya sayfalarında yapılan haberler ve kendisi hakkındaki bazı çirkin söylemler üzerine açıklama yaptı.
“Geçmiş olsun” temenmilerine teşekkürlerini ileten Karayanız, kötü yorum sahiplerine de seslendi; sevmeyen insanların neden takip ettiğini de sorgulayarak “Ben de sizi sevmiyorum, sayfamdan çıkın, gelmeyin, ben Mevlana değilim!“ ifadelerini kullandı. Ordu’da ki basın mensuplarına teşekkür eden Karayanız, zor günlerinde, yol alabilmek için çabaladığı dönemlerde medyanın kendisini görmediğini de sözlerine ekledi. İşte o açıklamalar…

07.07.2021
528
Bizim Kız’dan O Yorumlara Cevap: “Ben Mevlana Değilim, Gelmeyin!”

Bizim Kız Nurşen Karayanız, sosyal medya hesaplarında yaptığı videolu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Parmağım Kırıldı, Daha Kötüsünü de Yaşayabilirdim”

Herkese selamlarımı iletiyorum ve geçtiğimiz gün geçirmiş olduğum küçücük kazadan sonra arayan soran, geçmiş olsun dileklerini sunan herkese de teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu dönemde istirahat ederken insanların neler yazıp neler söylediğini de takip ettim tabi ki. Ayağım kırılabilir ya da daha beterini de yaşayabilirdim. Ama yazılan bazı yorumlar var ki öyle çirkin yorumlar var.
Ev aldım ya, “Ayağın kırıldı ya, ev aldın, hizmetçi de tutarsın” gibi yorum ne akla hizmet. “Dağdaki askerin ayağı kopuyor, sendeki ne ki” diye yorum yapanlar apayrı bir konu.

Bir gün olsun çizgimi bozmadım ben. 20 lirayla üniversiteye gittim ben ama okuldan çıktığım gibi çalışma hayatına atıldım ben. Kendi hayatımı çizdim, abimin dediği gibi kendi yolumu çizdim. İki çeyiz yapıp haydi kocaya da gidebilirdim değil mi?

“Böyle İnsanlara Katlanamıyorum”
Mevzu insanın içinin bozulmaması. Ben dün de aynıydı bugün de aynıyım her zaman aynı kalacağım. Kim ne yapmış ne etmiş derdinde değilim. Evet zorluklar yokluklar çektim ama Allah yürü kulum dedi çok şükür. Bundan dolayı mı sevmiyorsunuz beni. Ortamı buramı açıp da insanlara kendimi izlettirme derdine düşsem mi beğeneceksiniz beni. Hayatında bir kere bile insanlık namına bir şey yapmamış, bir kitap yüzü açmamış, dağda bahçede çalışmamış insanların gelip burada bana ahkam kesmesine katlanamıyorum. Sevmiyorum da sizleri. Siz de beni sevmeyin. Ben bu sosyal medya camiasına 3 yıl önce annemin taklidini yaptığımda girdim. Öyle yol aldım. Ama fesat akılla düşünenler arpa boyu kadar yol alamıyorlar. Güzel bakın hayata kurban olduklarım.

Ben köy ve şehir hayatını çok iyi biliyorum. Nerede ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum. Şimdi kızıyorum çünkü o yazdıklarınızı o ima ettiklerinizi hiç hak etmiyorum. Parmağım kırıldı ve ben insanların beddualarını okuyorum. Nedir bu yaa.

“Kadının Gücüne İnanacaksınız!”
Ben insanları, kendimi radyoya benzetiyorum. İsteyen sonuna kadar dinler isteyen sesini kısıp bir yere kadar dinler. Acımasız olmaya gerek yok. Ben ömrüm boyunca da bu acımasızlığa tahammül etmeyeceğim. Biliyorum ismimin kötü anılmasını isteyen çok insan da var. Her seferinde kendimi anlatmak durumunda kalıyorum. Çünkü sürekli yeni insanlar geliyor benim sayfama. Ben güçlü kadınların profilini her zaman haykıracağım. Kadınlara inanmayanlara inat.

“Gazeteciler Beni Görsün Diye Çok Çırpındım Ben”

Gazeteci arkadaşlarım! En çok bu videoyu paylaşın lütfen. Beni de görün diye çok çırpındım ben.

Bu sözlerim herkese. Sevmek zorunda değilsiniz. Ama saygı duymak zorundasınız. Ben geçtiğim yolları kimseye borçlu değilim. Kimsenin beni ileri kakmasıyla da ilerlemedim. Allah bana yol gösterdi ve ben yolumda ilerledim. Yürekten sevenlere çok teşekkür ediyorum. Armutun sapı üzümün çöpü gibi şeylerle her şeyi olumsuz bir yere çekmek isteyenler de sayfamda olmasın şu saatte. Her şeye burnunu uzatan, sahte hesaplardan beni küçümsemeye çalışanlar… Ben Mevlana değilim. Gelme sen. Siz yapamadığınız olayda başarısız oluyorsanız bir düşünün bunu. Kötülük nereden geliyor düşünün.

Ben samimiyeti olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah videolarımı da çekmeye devam edeceğim. Görüşmek üzere…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.