Bizim Kız Sordu, Cemile Anne Anlattı! Karayanız Ailesi’nin Keyifli Sohbeti

Bizim Kız Nurşen Karayanız’ın annesi Cemile Karayanız hakkında merak ettikleriniz illa ki olmuştur. Anne-kızlı sosyal medyada her videosu rekor kıran ikili yine kamera karşısına geçti. Nurşen sordu annesi cevapladı.
Nurşen: Cemile Karayanız kimdir?
Annesi: Benim
İşte o keyifli sohbete dair detaylar…

15.07.2021
474
Bizim Kız Sordu, Cemile Anne Anlattı! Karayanız Ailesi’nin Keyifli Sohbeti

Dualı yüreğiyle kızı Nurşen Karayanız’a konuk olan Bizim Kız’ın annesi “Cemile Karayanız kim?” sorusuna “Benim” cevabı vererek ilk dakikalarda samimi ve eğlenceli tavırlarıyla güldürdü.

“Okumaya Hevesliydim”
Kendisi hakkında bilinmeyenleri ve ülke genelinden kendisini takip edenlerce hayatına dair merak edilenleri anlatan Cemile Karayanız meseleye eğitim hayatıyla başladı ve devam etti.

İşte Bizim Kız Cemile Karayanız’ın kendi ağzından hayat hikayesi:
“Aşağı yukarı 70 yaşlarında varım. Bizim zamanımız zor zamanlardı. Ali Okulu derler, ilk okul 3e kadar okuyabildim. İlerisine devam etme gailesi yoktu bizim dönemde. Yerde bir kağıt parçası görünce ne olduğunu okuyabilecek kadar okumayı bilsek yeterdi.

“Öğretmen Olmak İsterdim”
Okumaya çok hevesliydim. Okuyamadım o şartlarda ama okuyabilseydim öğretmen olmak isterdim. Şimdilerde verilen imkanlar sayesinde kurslara, camilerde verilen eğitimlere giderek okuma yazmayı tam olarak öğrendim. Esastan taktir belgelerin ar şimdi ilkokuldan mezunum.

8 çocuğum var. 5’i bu dünyada 3’ü öteki dünyada. 3 çocuğum 14-15 gün yaşadı mekanları cennet olsun. Bir erkek çocuğum daha doğdu (Yüksel). Ona anne sütü vermememi söyledi annem. Vardır bir bildiği. Çarşıdan aldığım buğday unu ve paket yağ ile inek sütü gibi yapıp ben bu oğlumu böyle büyüttüm. Hiç kimsenin kapısına varıp da süt iafemedim.

“Beni Babana Kaçırdılar!”

Eskiden köyümüzün içinde ileri gelenler, ağalar vardı. O ağanın torunu ben koyun güderken benim peşime düşmüş. Peşimden bir ses bir ıslık beni babana kaçırıverdiler. Elimden tutup ormanlara aşağı beni eve götürdüler. Korktum ama ne yapacaksın. 20 yaşımı doldurmuştum ve beni gelip alamadı benim ailem de. Elin toprağına bastığım için artık ne çilem varsa çekeceğim dedim. Babanla yüz yüze geldik ve evlendirdiler bizi. Ben hem babalık hem annelik yaptım işte. Birbirimizin eksiklerini belli etmeden yaşadık işte. Mısırlık fındıklık yaptık yaşadık bu hayatı. O darlık zamanlarını çalışarak bolluğa çevirdik çok şükür.

Eskiden sobalar vardı ama yapmaya pişirmeye bir şey yok. Elin getirdiğini soba üstüne bir tane bir tane koyarak geçindik. Kimsenin kapısına gidip yalvarmadım. Kendim çalıştım kendim yoluna koydum işleri.

“Para Yoktu ki, Nurşen Üniversiteye Giderken Onu Azarladım!”
Nurşen benden az bi para istedi. Yokluk zamanları, para yok ki! Azarladım Nurşen’i. O zaman 25 lira elektrik faturası parası vardı ve Nurşen’i okula yolladım o parayla. Ne yaptım ne ettim ben o parayı bir şekilde tamamladım.

“Neden Kazak Örme Aşkı”

Kazak Örme aşkı ta eskilerden beri alışkanlık oldu. Evlenmeden önce de koyun yanlarında falan örgüler yapıyordum. Nurşen gelip gittikçe insanlar yeşil kazağı tanır oldu. Öte yandan o kazaklar benim kafamı dinlendiriyor. Benim bir kazağın ve ahırdaki Ayşegül’üm var işte.

“Cemile Karayanız Nasıl Bir Damat Bekler?”
Sen şimdiye kadar çalıştın ettin. Senin cebine göz diken biri olmasın. Çalışmanın ne olduğunu bilen biri olsun. Benim çektiklerini benim yaşadıklarımı yaşatmasın sana. Öyle birisi olsun.

Bizim Kız’ın annesi Cemile Karayanız’ın o samimi halleriyle keyifli muhabbetini izleyin…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.