Bilgi Ve İletişim Teknolojilerini  En İyi Kullanan Bizim İnsanımız Olacak

10.06.2021
219
Bilgi Ve İletişim Teknolojilerini  En İyi Kullanan Bizim İnsanımız Olacak

Olağan Büyük Kongrede Tahsis Edilen Bilgi Ve İletişim Teknolojileri Başkanlığına Fatih Arslan Atandı
24 Mart 2021 tarihinde Ankara’da yapılan AK PARTİ 7.olağan Büyük Kongrede tüzük değişikliği ile kurulan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı , Görevi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından Ömer İleri ye tevdi edilmişti. İl Teşkilatlarında da aktif hale getirilmesi kararlaştırılan Bilgi ve İletişim teknolojileri Başkanlığına , İl Başkanı Halit Tomakin tarafından İl Yönetim Kurulu Üyesi İnşaat Mühendisi Fatih Arslan görevlendirildi.
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığına görevlendirilen Fatih Arslan çağımız bilişim ve teknoloji çağı artık  yaşamın her alanında, bilgi ve iletişim teknolojilerinin vazgeçilmez bir olgu olduğunu anımsatarak , AK PARTİ 19 yıldır zaten bilgi ve iletişim teknolojilerine özel önem vermektedir .Eğitimin her aşamasında yeni okullar açarak , mevcutları güçlendirerek bilgi ve İletişim  Teknolojilerine büyük yatırımlar yapıldığını belirterek bugün gelinen noktada hamd olsun dünya ile eş değer hizmet ve kaliteyi yakalıyoruz dedi.
Yerli Yeniliklerimiz Bizim Zamanımızda Gençlerimizin Önünü Açmak Suretiyle Adeta Çağ Atladı
Arslan  , Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyeti bize miras bıraktığını  hatırlatarak , biz bu alanda da muasır medeniyeti yakalayacağız. Bilgi ve İletişim teknolojilerini en iyi kullanan bizim insanımız olacak . Bugün genç mühendislerimiz Türk savunma sanayimizin ihtiyacı olan son model ve son teknolojilerle donatılmış silah ve mühimmat ihtiyaçlarını % 100 yerli üretimle gerçekleştiriyorlar, yerli arabamız, yerli tankımız, dünya’nın gıpta ile seyrettiği ve alımı için sıraya girdiği yerli İHA ve SİHA’larımız, yerli denizaltı ve yerli uçak gemimiz, yerli füzelerimiz, en kısa zamanda yerli muharip savaş uçağımız , yerli yazılım ve kodlamalarımızla ve daha nice yerli yeniliklerimiz bizim zamanımızda gençlerimizin önünü açmak suretiyle adeta çağ atladı ifadelerini kullandı.
Başkan Arslan , Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanımız Sn.Ömer İleri’nin de ifade ettiği gibi ,Kurulduğundan bugüne teknolojiyi en iyi kullanan parti olan AK Parti de buna sessiz kalmayarak, bir başkanlık oluşturdu. Başkanlığın amacı temel olarak gelişmekte olan bilgi ve iletişim teknolojilerini doğru şekilde takip etmek, bunun toplumsal etkilerini yakalamak ve aynı zamanda kendi altyapısını da güçlendirmek olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.