“Bayramlar Çok Özel Günlerdir”

18.07.2021
105
“Bayramlar Çok Özel Günlerdir”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Yüreklerimizde kurduğumuz gönül köprüleri ile şefkat ve merhamet duygularının yoğun olarak yaşandığı bayramlar; kardeşlik duygularımızı en sıcak şekliyle hissettiğimiz, yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve hoşgörünün aldığı mübarek ve çok özel günlerdir.” dedi.
Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İslam âleminin bayramını kutladı.
-“Bayramlar birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı müstesna günlerdir”-
Bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:
“Bayramlar birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerden birine daha ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bizlere düşen görev; zenginiyle fakiriyle, yaşlısıyla genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek, milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir. Yüreklerimizde kurduğumuz gönül köprüleri ile şefkat ve merhamet duygularının yoğun olarak yaşandığı bayramlar; kardeşlik duygularımızı en sıcak şekliyle hissettiğimiz, yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve hoşgörünün aldığı mübarek ve çok özel günlerdir. Unutmamalıyız ki bayramları ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle yad ediyorum.”
-“Birbirimize sımsıkı sarılarak kutlayacağımız bayramları inşallah çok yakında yeniden yaşayacağız”-
Bir bayramın daha salgın hastalığın gölgesinde kutlandığını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Kalplerimizin birlikte attığı bir bayramı daha maalesef Covid-19 salgınının halen devam etmesi nedeniyle alınan tedbirlerin gölgesinde karşılıyoruz. Bununla birlikte devletimizin salgının ülkemize en az zararı vermesi amacıyla aldığı tedbirler nedeniyle salgının kontrollü bir noktada olduğu günlerdeyiz. Özellikle yoğun aşılama seferberliği kapsamında kaydedilen başarı nedeniyle, kucaklaşarak ve birbirimize sımsıkı sarılarak hep birlikte kutlayacağımız bayramları inşallah çok yakında yeniden yaşayacağız. Bu uygu ve düşüncelerle başta Ünyeli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutlarken, bayramın ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve refah getirmesini, dünyanın dört bir tarafında devam eden savaşların, akan kan ve gözyaşının son bulmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.