Başkanlar Ne İş Yapar?

03.03.2020
358
Ordu Sosyal Gazetesi 2017 yılında Gazeteci Talip Kocakoç tarafından kurulmuştur.

Ünye için kim ne yapıyor? Şöyle bir analiz yapalım. Önce siyasi parti ilçe başkanlarına bakıyorum, kimsede çıt yok. Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Belediye başkanının yardımcısı, başkan nerde o orada, tabi ki yanında olacak diyorsunuz ayni partinin mensubu dediğinizi duyar gibiyim. Birlikten güç doğar onunda bilincindeyim. Ancak bu iki başkan her Ankara’ya gidip geldiklerinde aynı şeylerden bahsediyorlar. Ankara’ya gidince sayın Numan Kurtulmuş ve Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran’ın yanına gidip bir dizi isteklerde bulunuyorlar, çok güzel. Ancak Dışişleri Bakan Yardımcımız Ünye’ye veya Ordu’ya geldiğinde bu iki başkan Sayın Kıran’ı hiç ağırlamıyorlar. Nedenini çok merak edip sordum, önceden planlanan randevuları varmış. Bu iki başkan eğer zamanında Şükrü Yürür döneminde olacaktı da önceden planlanan program olacaktı, veya rahmetli Refaettin Şahin, veya İdris Naim Şahin ve hatta Sayın Numan Kurtulmuş olsaydı da bu başkanlar Ünye sınırları dışına çıksa dahi duyduklarında geri gelmeseydi. Mesele şu ki, bu iki başkan ikiz gibi hep beraberler bu çok güzel ama Ünye menfaatine olursa. Sizler Sayın Dışişleri bakan yardımcımız Yavuz Selim Kıran sayesinde orada oturuyorsunuz, bu küslük niye. Bu küslük sizi etkilemez belki ama Ünye’yi etkiler, bunu böyle bilin dünya sizin etrafınızda dönmüyor bunu da bilin. O koltuklar sizden öncekilerden size geçtiği gibi sizlerde orayı boşaltacağınızı unutmayın. Önemli olan geriye baktığınızda iyi hizmetlerle anılmak.
Gelelim diğer ilçe başkanı Hacı Demir, MHP Ünye ilçe başkanı kendisi vallahi sayın vekilimiz Cemal Enginyurt geldiğinde onu görüyoruz. Bir iki protokol günlerinde. Ne Ünye için bir laf ediyor ne de kendi partisi için. Oda haklı eğer bir şey söylerse iktidarı eleştirmiş olacak o yüzden susmayı tercih ediyor.
Muhalefet partisi CHP’nin ilçe başkanı sayın İsa Maral ne yapıyor; geçtiğimiz günlerde yeni bir seçim yapıldı ve tek liste ile yeniden başkanlığa getirildi. Muhalefet partisi bari Ünye için bir şeyler söylesin diye bekliyoruz, ancak ondan da bir ses seda yok.
Saadet partisine bakıyorum Özgür Şahin başkana oda mülayim ses seda yok, İyi Parti ilçe başkanımız yeni seçildi ileride bakacağız. Yeniden Refah partisi onu da göreceğiz.
Diyeceğim şu aslında sayın başkanlar sizler seçimden seçime konuşunca kim bunlar diyoruz, böyle bir partinin Ünye’de de temsilcileri varmış mı diyoruz. Sizler Ünye için yapılan iyi işlere iyi yanlış yapılana da yanlış diyeceksiniz. Önerilerde bulunacaksınız, ama nerde o günler.
Sayın Ünye Belediye başkanım bir yıl oldu ve artık Belediyeyi öğrendiniz, mazeret üretemezsiniz artık elinizi Ünye için masaya vurmanın vakti geldi. İlk mesele çöp Büyükşehir diyor ya hani 35 yıllık çöp meselesi bitti diye, hayır o yeniden başladı. Daha önceden Akçay yine bizim çöplüğümüzdü, şimdi Ordu’nun çöplüğü oldu. Bilginiz olsun istedim.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
26 Aralık 2019
19 Kasım 2021
16 Mayıs 2018
26 Ağustos 2021
23 Temmuz 2020
11 Temmuz 2018