Başkan Yılmaz, “Güreşe Her Türlü Desteği Vereceğiz”

23.07.2018
104
Başkan Yılmaz, “Güreşe Her Türlü Desteği Vereceğiz”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde baş boyunda finale kadar yükselerek 3. olan Serhat Balcı’yı kutlayarak hediye takdim etti.
Başkan Enver Yılmaz, bu yıl 657.si düzenlenen Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde baş boyunda yarı finale kadar yükselerek 3. olan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sporcusu Serhat Balcı’yı makamında ağırladı. Başarılı sporcuya çiçek ve hediye takdim eden Başkan Yılmaz, spora ve sporcuya her zaman destek vereceklerine dikkat çekti.
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, “657.si düzenlenen başpehlivanlık müsabakalarında Büyükşehir Belediyemiz Güreşçisi Serhat Balcı, geçtiğimiz yılki başarısını devam ettirmek suretiyle bu yıl da 3. olmuştur. Kendisini tebrik ediyoruz. Yapmış olduğu müsabakaları da birebir izleme fırsatımız oldu. O zorlu mücadelelerden Serhat kardeşimiz, milli takımdaki o tekniği ve gücü yağlı güreşe yansıtmak kaydıyla çok güzel bir performans gösterdi. Büyükşehir Belediyemiz, bu yıl 657. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde 4 başpehlivanlık müsabakasına isim göndermek üzere yarışmalarda bulundu. Özellikle yarı finale gelinceye kadar çok ciddi mücadeleler oldu. İşin ikinci kısmı Recep Bey ile ilgili bölümdü ve onu da tüm Türkiye yakından biliyor” dedi.

“Vermiş Olduğumuz Ödül Spora Desteğimizin Göstergesidir”

Konuşmasında spora ve sporcuya her zaman destek çıktıklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, “Burada milli sporcularımızın geleneksel spor dalları içerisinde en önemlilerinden biri olan Kırkpınar’da Ordu isminin tekrar tekrar dalgalandırılması ve yüksek sesle söylenmesi bizim için onur verici. 4 altın kemere namzet bir il idik. Recep kardeşimizin 4 defa altın kemer ve birincilik ödülü var. İnşallah o birincilikler kaldığı yerden devam edecek. Bugün vermiş olduğumuz ödül, spora olan desteğimizin de bir göstergesidir” şeklinde konuştu.
Başkan Enver Yılmaz, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 15-22 Temmuz tarihleri arasında Konya’da düzenlenen 2018 Türkiye Satranç Birinci Lig’de, Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç Takımı’nın da 1. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e yükseldiğini de söyledi.

Recep Kara, “Almış Olduğum Kararı Gözden Geçirebilirim”

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde yaşanan haksızlık olayları sonrası ‘Kırkpınar benim için artık bitmiştir’ diyen Milli Güreşçi Recep Kara, vermiş olduğu kararı gözden geçireceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:
Ben 26 yıldır güreş yapıyorum. Oradaki haksızlığın sorumlusu olarak maçı yöneten merkez hakem komitesini komple görevden aldılar. Bu durum Recep Kara’nın bariz bir şekilde hakkının yendiğini tescilliyor. Sadece bu sene değil, geçmişte de birçok haksızlık yapılıyordu. Ben ona binaen bu sözleri söyledim. O sistem değişene kadar bir daha güreşmeyeceğimi ifade ettim ancak sistemin değişmesini inşallah umutla bekliyoruz. Gerçekten hakka ve hakkaniyete uyan bir yönetim gelirse almış olduğum kararı o zaman bir daha gözden geçirebilirim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.