BAŞKAN TÖREN HER CUMA BİR MAHALLEDE

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, mesaisinin büyük bölümünde sahada vatandaşlarla bir arada olmaya, onların istek ve taleplerini dinlemeye değerlendirmeye ve sorunlara yerinde çözüm üretmeye devam ediyor.

29.05.2021
240
BAŞKAN TÖREN HER CUMA BİR MAHALLEDE

Hafta içi şehir merkezinde esnaflara, vatandaşlara gerçekleştirdiği ziyaretlerin yanında iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla şehre ve belediye hizmetlerine dair istişarelerde bulunan Başkan Tören, geleneksel hale getirdiği her Cuma bir mahalle ziyaretlerini de aksatmadan devam ettiriyor. Tören, bu hafta Cuma ziyaretinde Karaağaç Mahallesinde Muhtar Kadir Kır ve Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

“AMACIMIZ GÖNÜLLERİ VE HAYIR DUALARI KAZANMAK”

Göreve geldiğinden buyana hafta içi şehir merkezinde çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunduğunu, Cuma günleri de bir vesile ile mahalleri ziyaret ettiğini söyleyen Başkan Tören, ziyaretlerinin amacını ise “hem hizmetleri ve çalışmaları yerinde görmek, hem de vatandaşlarımızla ihtiyaç ve talepleri karşılıklı konuşmak, not almak, bütçe disiplini içerisinde önceliğini de değerlendirerek programlamak, aynı zamanda memleketimin o eli öpülesi büyüklerimin gönüllerini rızalarını ve hayır dualarını da kazanmak amacıyla bu ziyaretlerimi kesintisiz sürdürüyorum” sözleriyle açıkladı.

“MUHTARLARIMIZ İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ 7/24 İSTİŞARE HALİNDEYİZ”

Muhtarlar ile Mahallelerin ihtiyaç ve sorunlarıyla ilgili 7/24 istişare içerisinde olduklarını ve birlikte çalıştıklarını vurgulayan Başkan Tören, “Özelde Karaağaç Muhtarımız Kadir Kır kardeşim ama genelde bütün Muhtarlarımız ile Şahsen 7/24 mahallelerin sorunları ile ilgili istişare ediyoruz. Kâh gecenin yarısında kâh sabahın seherinde bana rahatlıkla ulaşıp memleket insanımızın hem de mahallelerin genel problemleri ile ilgili beklentilerini taleplerini dile getiriyorlar ve bu memlekette yaşayan her bir insanımızın dilek ve temennilerine de tercüman olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz de onların taleplerine ve insanımızın beklentilerine cevap verebilmek adına canla başla çalışıyoruz. Hasat döneminde artan nüfus yoğunluğumuzu da dikkate alarak bilhassa bahçe yollarımızın ve diğer sokaklarımızın bakımı, onarımı reglajı konusunda hem bu mahallemizde hem de diğer mahallelerimizin tamamında görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

” TASARRUFLA BÜYÜYORUZ”

“Geldiğimiz Günden İtibaren 1 Lira Borç Almadan 1 Lira Kredi Çekmeden 50 Kilometre Beton Yol Programını Başlattık”
72 Mahalle için başlattıkları 50 kilometre beton yol seferberliği başlattıklarına dikkat çeken Başkan Tören, “Tasarrufla büyüyoruz. Ancak kesinlikle hizmetlerden tasarruf etmiyoruz bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Geldiğimiz günden itibaren 1 lira borç, 1 lira faiz, 1 lira kredi kullanmaksızın yeni bir 50 kilometrelik bir beton yol programını başlattık. Allah’a hamdolsun şimdiki durağımız bu bölge havzası olacak. Köydeki özellikle engebeli, geçişin yol güvenliğinin insanımızı vatandaşımızı malını mülkünü tehdit ettiği noktalara müdahale edeceğiz. Diğer taraftan engelli ailelerimizin güzergâhları ve şühedanın bize emanet bıraktığı ailelerimiz yani şehit ailelerimizin kullandığı güzergâhlarda üzerimize düşeni yapacağız. Mahalli müşterek alanda başka bir ihtiyaç olursa imkânlar ölçüsünde elbette sizin yanınızda bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

“KEDERİNİZ KEDERİMİZ SEVİNCİNİZ SEVİNCİMİZ DERDİNİZ BİZİM DERDEMİZDİR”

Vatandaşlara asla yalnız değilsiniz mesajı da veren Başkan Tören, konuşmasını “kederiniz bizim kederimiz, sevinciniz bizim sevincimiz ama aynı zamanda derdiniz bizim derdimiz. Bu dert sadece köydeki belediye işleri ile sınırlı bir dert de değil. Nihayetinde burada yaşayıp herkesin şehir merkezi ile mutlaka bir bağı vardır. Dolayısıyla orada da hummalı kesintisiz bir çalışmamız var. 25 aydır bütün şehir eşit hizmet anlayışıyla 1 lira borç almadan 100 milyonu aşkın borç ödeyerek ama üstüne neredeyse 100 – 150 milyon Liralık yatırımla hem altyapıyı hem üstyapıyı hem de çocuklarımızın gelecekte bu şehirde yaşamaları için üstyapı ile ilgili yatırımlarımızı, temellerimizi atarak, açılışlara hazırlayarak bu şehirde güçlü bir motivasyona vesile olacağımızı buradan ifade edebilirim” sözleriyle sürdürdü.

“BU ŞEHRİN HER MESELESİ BENİM MESELEM”

Bu şehir bizim şehrimiz, bu şehrin her meselesi benim meselem diyerek Altınordu Belediyesinin hayata geçirdiği ve tüm kesimleri kapsayan şehir dayanışmasına vurgu yapan Başkan Tören, açıklamalarında şu sözlere yer verdi:
“Bu şehirde bir derdiniz varsa yalnız değilsiniz. Belki el ele veremiyoruz ama el birliği ile bu şehirde bütün sorunları birlikte aşarız. Bu şehir bizim şehrimiz, bu şehrin her meselesi benim meselem diyerek, bismillah dedik. 15 milyonluk bir bütçeyi sosyal destek programı içerisinde şehrin bu zor dönemde ayakta kalması için ilan ettik.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan Allah razı olsun, girişimcisine, yatırımcısına, esnafına, zorda kalmış müteşebbise ve her kesime paket üstüne paket açıkladılar. Ama ben Altınordu olarak sizin vergileriniz ile bu şehri yönetiyorum. Sizin vergilerinizle size hizmet etmek için burada, seçilmiş olmanın fazileti ile bir memur kardeşinizim. Dolayısıyla buradaki hizmeti evvela millete sonra devlete hizmet olarak biz aşkla karşılıksız yapıyoruz. Bu zor dönemi, bu zor badireyi bir fırsata dönüştürmek için ayakta kalmak zorundayız. Buradaki her insanımızın o küçük meselelerine de bizim kayıtsız kalmamız düşünülemez. Yanınızda olacağız, belediye imkânlarımız ama belediye imkânlarımızın ötesinde bizim katkımız olabilecek her mesele de yanınızdayız. Çalışmalarımızı istişare ile ortak akılla meşveretle hep bir arada yapmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.