Başkan Tezcan’dan Regaip Kandili Mesajı

07.03.2019
105
Başkan Tezcan’dan Regaip Kandili Mesajı

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mesajında, mübarek gün ve gecelerin İslam alemi için çok büyük önem taşıdığını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, barış ve huzurun sağlanması için bu gecelerin en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğini söyledi. Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin tüm İslam Coğrafyasına hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Tezcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi olan Regaib Gecesini idrak ederek bir kez daha üç aylara ulaşmanın sevincini yaşayacağız. Bu dönemlerde toplumumuzdaki şefkat, merhamet ve yardımlaşma duyguları en üst noktaya ulaşır. Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir.
Recep, Şaban ve Ramazan aylarında insanların Allah’a yaklaşma gayretleriyle birlikte yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri de artar. Bu da toplumsal huzurun, birlik ve beraberliğin gelişmesine vesile olur. Regaip Kandili aynı zamanda Rabbimizin rahmet ve ihsanının bollaştığı bir gecedir. Bereket, feyiz ve rahmet kapılarının açık olduğu Regaib Kandili, tüm Müslümanlar için eşsiz bir fırsattır.
Bu vesile ile Regaib Kandilinin İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesini temenni eder, başta Altınordulu hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutlarım.”
 
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.