Başkan Kibar’dan Regaib Mesajı!

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

03.02.2022
115
Başkan Kibar’dan Regaib Mesajı!

Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili’nin tüm İslam alemine, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet ve mağfiret iklimi olan üç ayların eşiğindeyiz. Recep, Şaban ve Ramazan’ı içinde barındıran üç aylar, Regaib, gecesiyle başlar. Miraç ve Berat gecesiyle devam eder. Bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşır. Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, kaynaşma ve muhabbetimizi artıran Ramazan bayramıyla taçlanır. Regaib Kandili, bizler ve tüm insanoğlu için manevi bir fırsattır. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Bu mübarek ay ve geceler, şüphesiz Yüce Mevla’ya olan kulluğumuzu yeniden gözden geçirmemiz, onun şefaat ve merhametinden istemek için önemli birer fırsattır. Bu manada bu mübarek gün ve gecelerin feyiz ve bereketinden istifade etmeliyiz. Bu vesile ile milletimizin ve bütün İslam aleminin Regaib Kandili’ni tebrik ediyor, üç ayların rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.