Başkan Güler’den Regaib Kandili Mesajı!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin kandilini kutladı.

02.02.2022
88
Başkan Güler’den Regaib Kandili Mesajı!

Üç ayların ve mübarek Regaib gecesinin tüm İslam alemine sağlık, huzur, hidayet ve barış getirmesi temennisinde bulunan Başkan Güler mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan ayının da müjdecisi olan Regaib Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Üç aylar ve kandil geceleri, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hisleri paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna günledir. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan Recep ayının ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de bugünlerden birisidir.

Bu mübarek gecede sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki yönlerimizin yeniden ön plana çıkmasına gayret göstermeli, başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hâkim olması için dua etmeliyiz.

Bu vesileyle aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandili’ni kutluyor, bu mübarek gecenin ve üç ayların Müslümanların birlik ve dirliğine; insanlığın sağlık, hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.